MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Siverek İlçe Müftülüğü “Cami Namaz ve Çocuk” Buluşmaları Projesi Ödül Töreni
Siverek İlçe Müftülüğü “Cami Namaz ve Çocuk” Buluşmaları Projesi Ödül Töreni
Siverek İlçe Müftülüğü “Cami Namaz ve Çocuk” Buluşmaları Projesi Ödül Töreni

‘Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Çocuklara yönelik 15  Tatilde Başlatmış olduğu “Cami Namaz ve Çocuk” Buluşmaları Projesi kapsamında Siverek Müftülüğü tarafından gerçekleşen İlk ve Ortaokul öğrencilere yönelik bir ödül töreni programı düzenlendi.

Siverek İlçe Müftülüğü Tarafından “Cami Namaz ve Çocuk” Buluşmaları projesi kapsamında derece alan öğrencilere  Ödül Töreni Abdulkadir Geylani Camisinde gerçekleşti.

Siverek Müftülüğü “Cami Namaz ve Çocuk” Buluşmaları Projesi  kapsamından Merkez ve Köylerde bulunan tüm camilerde İlkokul ve Ortaokul düzeyindeki Çocuklara yönelik ”Camiyi Seviyoruz Namazda buluşuyoruz Projesi’nde İlkokul ve Ortaokul kategorisinden İlçe Müftülüğü tarafından birinci,ikinci ve üçüncü olanlara ödüller verildi.

Programa İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş ,Çocuklar,Çocukların aileleri,din görevlileri ve çok sayıda vatandaş  katıldı.

Program açılış konuşması ve Kuranı Kerim Tilavetiyle  başladı. Ardından ilçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş “Cami Namaz ve Çocuk” Buluşmaları Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Yıldızbaş açıklamasında  yarinki Toplumun, yarinki neslin sahibi bugünün çocuklarımızdır.Yarınki topluma yön  verecek yarınki gidişatı belirleyecek yine bugünün çocuklarımızdır.O yünden çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmemiz ve topluma faydalı birer fert olarak yetiştirmemiz gereklidir.Bu kapsamda    ‘Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Çocuklara yönelik 15  Tatilde Başlatmış olduğu “Cami Namaz ve Çocuk” Buluşmaları Projesi kapsamında  İlçe müftülüğümüz tarafından bizde bu kampanyaya destek verip hayata geçirdik.Bu proje kapsamında 15 tatilde  her gün Camilerimize gelen çocuklarımızı din görevlilerimiz  tespit ederek onları bu projeye dahil ettiler.bu proje kapsamında sürekliliği devamlılığı  en fazla olan çocuklarımızı tespit edip ödüllendirmek istedik bu anlamda toplanmış bulunmaktayız. Bu program vesilesiyle gelen herkesten rabbim razı olsun çocuklarımızı en güzel yetiştirmeye devam edelim camilere ve namaza olan sevgisini  artırmaya yönelik adımlar atalım dedi.

Siverek’te İlkokul bazından birinci olan  İrşadiye Camisine giden Emre Bahçivan, İkinci  olan Bahçelievler  Camisine giden Muhammed Gül ve Üçüncü olan  İleri Mahallesi Camisine giden Leyla Atilla oldu.

Ortaokul bazında birinci olan İrşadiye camisine giden İsmail Kırvar,ikinci olan  Cirit meydanı camisine giden Abdulhekim Kaldan ve üçüncü olan Fettahlı Abdalağa camisine giden Abdurrezak Elmesut oldu.Derece girenlere İlçe Müftülüğü tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Program Hediye Takdiminden Sonra Toplu fotoğrafların çekimiyle son buldu.Haber Feyzi DONAN

 

 

 

Galeri
📆 03 Şubat 2020 Pazartesi 10:41   ·   💬 0 yorum   👀 1.837 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR