MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » DİN VE AHLAK, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » SİVEREK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ
SİVEREK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ
SİVEREK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Şanlıurfa İli Siverek İlçe Müftülüğü tarafından Mevlid’i Nebi haftası Teması etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Çocuk”   ana teması çerçevesinde ilkokul ve ortaokullarda ve İlçe Müftülüğü’ne bağlı din eğitimi hizmeti veren Kur’an kurslarında okuyan öğrencilere yönelik çeşitli söyleşi programları düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığınca Hz. Peygamber’in (s.a.s.) yeryüzüne teşriflerinin yıl dönümü “Mevlid-i Nebi Haftası” adıyla çeşitli etkinliklerle kutlanılmaktadır. Bu haftaya özel olarak her yıl Peygamber Efendimiz’in (s.a.s.) hayatından hayatımıza yansıyacak ve örnek olacak bir tema seçilmekte ve hafta boyunca farklı konular altında sözkonusu tema işlenilmekte ve vatandaşlarımızla paylaşılmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2020 Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana teması “Peygamberimiz ve Çocuk” olarak belirlenmiştir. Siverek İlçe Müftülüğü sözkonusu haftayı yaptığı çeşitli etkinlikle kutladı.

İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş  Mevlid-i Nebi Haftası hakkında yaptığı açıklamada: “Çocuk eğitimi ve terbiyesi önemli bir konu olup önemi günümüzde daha iyi hissedilmektedir. Çocuk eğitimi hakkında ilim dalları ve kolları ortaya konulmuş, çalışmalar yapılmıştır. Bu itibarla bu konuya dinimiz İslam önem vermiş, anne, baba ve bu konuda çalışma yapanlara çeşitli tavsiyelerde bulunmakta ve rehberlik etmektedir. Hz. Peygamber (s.a.s.) çocuğun yetişmesi ve yetiştirilmesi konusunda bizlere hayatıyla rehberlik etmiştir. Biz Müslümanlara düşen görev, Peygamberimiz’in (s.a.s.) çocuk eğitimi ve terbiyesi konusundaki tavsiyelerini öğrenip uygulamaya çalışmaktır.

Çocuk terbiyesi ve eğitiminin önemine binaen Mevlid-i Nebi Haftası teması Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından “Peygamberimiz ve Çocuk” olarak belirlenmiştir. Sözkonusu tema alt başlıklarla farklı açılardan incelenmekte ve ifade edilmektedir.

Siverek İlçe Müftülüğü olarak Başkanlığımızın belirlediği “Peygamberimiz ve Çocuk”   ana teması çerçevesinde ilkokul ve ortaokullarda ve İlçe Müftülüğü’ne bağlı din eğitimi hizmeti veren Kur’an kurslarında okuyan öğrencilere yönelik çeşitli söyleşi programları düzenledik.

Sözkonusu söyleşi programlarında “Peygamberimiz Çocukları Severdi, Peygamberimiz Çocuklara Merhamet Ederdi, Peygamberimiz Çocuklara Güvenirdi ve Peygamberimiz Çocuklara Değer Verirdi” konuları Hz. Peygamber’in (s.a.v.) hayatından örnek tablolar sunulmak suretiyle çocuklarla ve öğrencilerle paylaşıldı. Bunun yanında Başkanlığımız tarafından haftanın temasına uygun olarak hazırlanan sinevizyonlar öğrencilere izlettirildi ve onlar tarafından büyük bir beğeni ile izlenildi.

Ayrıca verilen vaazlarla, okunulan hutbelerle, yerel bir gazetede yazılan yazılarla ve yerel radyo yayını yapan özel bir radyoda “Peygamberimiz ve Çocuk” teması hakkında yapılan programlarla vatandaşlarımızın bilgi ve bilinç sahibi olması için çalışmalar yapıldı.

Sözkonusu programlar İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş’ın başkanlığında, İlçe Vaizleri, Din Hizmetleri Uzmanı, İlçe Müftülüğü Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörü, İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ve Din Gönüllüleri’nin katılımıyla gerçekleştirildi.”

Rabbim hayırlı çocuklar yetiştirmeyi bizlere nasip eylesin inşaallah.

 

 

Galeri
📆 11 Kasım 2020 Çarşamba 09:02   ·   💬 0 yorum   👀 6.068 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 4 ARALIK 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 3 ARALIK 2020 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR