MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREK İLÇE MÜFTÜMÜZ MAHMUT YILDIZBAŞ RAMAZAN AYI BOYUNCA SOHBETLERİYLE BİZLERLE
SİVEREK İLÇE MÜFTÜMÜZ MAHMUT YILDIZBAŞ RAMAZAN AYI BOYUNCA SOHBETLERİYLE BİZLERLE
SİVEREK İLÇE MÜFTÜMÜZ MAHMUT YILDIZBAŞ  RAMAZAN AYI BOYUNCA SOHBETLERİYLE BİZLERLE

 

 

Ramazan ayına yaklaştığımız bu günlerde vatandaşlar da hazırlıklarını yapmaya başladı. Salgın hastalık nedeniyle bu yıl ramazan ayı geçtiğimiz yıllara göre daha sakin geçecek. 12 ayın sultanı olarak adlandırılan Ramazan ayı

RAMAZAN AYININ ÖNEMİ

3 Ayların  sonuncusu olan Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlamıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

İLÇE MÜFTÜMÜZ RAMAZAN AYI BOYUNCA SİVEREKLİLERİ DİNİ VE AHLAKİ KONULARDA BİLGİLERLE AYDINLATACAK

Siverek ilçesine atandığı ilk günden bu güne kadar hoş sohbeti ve nazik davranışlarının yansıra hizmetleriyle Sivereklilerin gönlünde taht kuran yediden yetmişe Sivereklilerin gönlünü kazanan İlçe müftüsü Mahmut Yıldızbaş Mübarek Ramazan ayı boyunca Ramazanın önemini  anlatacak.

Bu güzel ve anlamlı hizmetinden dolayı Hedef Gazetesi ve www.siverekgazeteleri.com haber sitemizde bizi Ramazan ayı boyunca aydınlatacak olan Müftümüze Siverek halkı adına teşekkür ediyoruz. Müftümüzün ramazan sohbetleri başlığı altında yazıları yayımlanmaya  bugünkü Gazete sayımızla başladık rabim muvaffak eylesin diyoruz.

📆 22 Nisan 2020 Çarşamba 16:36   ·   💬 0 yorum   👀 666 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR