MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, güncel, Manşet » SİVEREK JANDARMA TRAFİK TİMLERİNDEN EMNİYET KEMER DENETİMİ
SİVEREK JANDARMA TRAFİK TİMLERİNDEN EMNİYET KEMER DENETİMİ
SİVEREK JANDARMA TRAFİK TİMLERİNDEN  EMNİYET  KEMER DENETİMİ

Siverek Jandarma Trafik Timlerince 16.11.2020 günü (10.00-12.00) saatleri arasında Siverek – Çermik Karayolu/Dağbaşı J.Krk.K.lığı önünde ve aynı gün (14.30-16.30) saatleri arasında da Siverek – Viranşehir Karayolu/Karakeçi J.Krk.K.lığı önünde DRON ile havadan video kayıt yapılarak icra edilen trafik kontrolünde; Sürücülerin ve yolcuların emniyet kemeri kullanıp kullanmadıkları denetlenmiş ve yapılan kontrolde emniyet kemeri kullanmayan 25 sürücü ve yolcuya toplamda 3.168 TL trafik idari para cezası, sürücü belgesi hiç olamayan ve diğer eksiklikleri bulunan 14 sürücüye de toplamda 11.374 TL trafik idari para cezası uygulanmış, 9 Araçta trafikten men edilmiştir.

Siverek Jandarma Trafik Tim Komutanlığınca yapılan açıklamaya göre;

2017 – 2018 ve 2019 yıllarında ülkemizde meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde; Her yıl ortalama 1 milyon 200 bin civarında trafik kazasının meydana geldiği, bu kazaların 181 bininin ölüm ve yaralanma ile sonuçlandığı, bu kazalarda her yıl ortalama 6.500 insanımızın hayatını kaybettiği ve ortalama 298 insanımızın da yaralandığı.

Bizler Jandarma Trafik Timleri olarak amacımız, trafik kazalarını en aza indirmek ve meydana gelebilecek kazalarda da ölüm ve yaralanma riskini minimum seviyelere çekmektir.

Gayemiz İNSAN odaklıdır. Dolayısıyla 16.11.2020 tarihinde yapmış olduğumuz trafik denetimlerinde sürücülerin ve yolcuların emniyet kemeri kullanıp kullanmadıkları kontrol edilmiş ve tüm yol kullanıcılarına emniyet kemerinin önemi hakkında kısa bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

Emniyet kemerinin önemi; Denizin ortasında teknesi batmış bir kaptan için CAN YELEĞİ ne kadar büyük bir öneme haiz ise sürücü ve yolcular içinde bir kaza anında EMNİYET KEMERİ o kadar büyük bir öneme sahiptir.

Emniyet kemeri, bir kaza anında ÖLÜMCÜL YARA ALMA RİSKİNİ ön koltukta oturanlar için %50, arka koltukta oturanlar için de %75 oranında azaltmaktadır.

Emniyet kemeri sadece uzun yola giderken, aracımızı hızlı kullanırken veya yerleşim yerleri dışında iken takılır düşüncesi tamamen yanlıştır. Emniyet kemeri aracımız hareket ettiği sürece yerleşim yerleri içi veya dışı, gideceğimiz yer kısa veya uzun, aracımız ile hızlı veya yavaş ayrımı olmaksızın hem sürücüler hem de yolcular için kullanmak zorunludur.

Dolayısıyla kullanımı basit ancak işlevi bakımından hayati öneme sahip olan EMNİYET KEMERİNİ hem kendimiz hem de sevdiklerimiz ve sevenlerimiz için mutlaka kullanmalıyız.

‘’EMNİYET KEMERİ İLE HAYATTA KALALIM VE SEVDİKLERİMİZLE OLALIM’’ sloganıyla tüm vatandaşlarımızı emniyet kemeri konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.

 

Galeri
📆 17 Kasım 2020 Salı 14:14   ·   💬 0 yorum   👀 2.539 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 4 ARALIK 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 3 ARALIK 2020 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR