MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » SİVEREK JANDARMA TRAFİK TİMLERİNDEN EMNİYET KEMER DENETİMİ
SİVEREK JANDARMA TRAFİK TİMLERİNDEN EMNİYET KEMER DENETİMİ
SİVEREK JANDARMA TRAFİK TİMLERİNDEN  EMNİYET  KEMER DENETİMİ

Siverek Jandarma Trafik Timlerince 16.11.2020 günü (10.00-12.00) saatleri arasında Siverek – Çermik Karayolu/Dağbaşı J.Krk.K.lığı önünde ve aynı gün (14.30-16.30) saatleri arasında da Siverek – Viranşehir Karayolu/Karakeçi J.Krk.K.lığı önünde DRON ile havadan video kayıt yapılarak icra edilen trafik kontrolünde; Sürücülerin ve yolcuların emniyet kemeri kullanıp kullanmadıkları denetlenmiş ve yapılan kontrolde emniyet kemeri kullanmayan 25 sürücü ve yolcuya toplamda 3.168 TL trafik idari para cezası, sürücü belgesi hiç olamayan ve diğer eksiklikleri bulunan 14 sürücüye de toplamda 11.374 TL trafik idari para cezası uygulanmış, 9 Araçta trafikten men edilmiştir.

Siverek Jandarma Trafik Tim Komutanlığınca yapılan açıklamaya göre;

2017 – 2018 ve 2019 yıllarında ülkemizde meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde; Her yıl ortalama 1 milyon 200 bin civarında trafik kazasının meydana geldiği, bu kazaların 181 bininin ölüm ve yaralanma ile sonuçlandığı, bu kazalarda her yıl ortalama 6.500 insanımızın hayatını kaybettiği ve ortalama 298 insanımızın da yaralandığı.

Bizler Jandarma Trafik Timleri olarak amacımız, trafik kazalarını en aza indirmek ve meydana gelebilecek kazalarda da ölüm ve yaralanma riskini minimum seviyelere çekmektir.

Gayemiz İNSAN odaklıdır. Dolayısıyla 16.11.2020 tarihinde yapmış olduğumuz trafik denetimlerinde sürücülerin ve yolcuların emniyet kemeri kullanıp kullanmadıkları kontrol edilmiş ve tüm yol kullanıcılarına emniyet kemerinin önemi hakkında kısa bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

Emniyet kemerinin önemi; Denizin ortasında teknesi batmış bir kaptan için CAN YELEĞİ ne kadar büyük bir öneme haiz ise sürücü ve yolcular içinde bir kaza anında EMNİYET KEMERİ o kadar büyük bir öneme sahiptir.

Emniyet kemeri, bir kaza anında ÖLÜMCÜL YARA ALMA RİSKİNİ ön koltukta oturanlar için %50, arka koltukta oturanlar için de %75 oranında azaltmaktadır.

Emniyet kemeri sadece uzun yola giderken, aracımızı hızlı kullanırken veya yerleşim yerleri dışında iken takılır düşüncesi tamamen yanlıştır. Emniyet kemeri aracımız hareket ettiği sürece yerleşim yerleri içi veya dışı, gideceğimiz yer kısa veya uzun, aracımız ile hızlı veya yavaş ayrımı olmaksızın hem sürücüler hem de yolcular için kullanmak zorunludur.

Dolayısıyla kullanımı basit ancak işlevi bakımından hayati öneme sahip olan EMNİYET KEMERİNİ hem kendimiz hem de sevdiklerimiz ve sevenlerimiz için mutlaka kullanmalıyız.

‘’EMNİYET KEMERİ İLE HAYATTA KALALIM VE SEVDİKLERİMİZLE OLALIM’’ sloganıyla tüm vatandaşlarımızı emniyet kemeri konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.

 

Galeri
📆 17 Kasım 2020 Salı 14:14   ·   💬 0 yorum   👀 2.599 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 5 MART 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 4 MART 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek gazetesi siverek gazete Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek hedef gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Siverekli İşçileri Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı: 11 Yaralı Fatih Erbakan: Milli Uzay Çalışmalarını Destekliyoruz Ancak ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Şuçgad’tan ŞANLIURFA HABER Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! gazete siverek Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor SİVEREKHABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFA GAZETESİ Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor SİVEREK HABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu SİVEREKGAZETELERİ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek gazeteleri Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Ak Parti Siverek Kadın Kollarından Kaymakam Ongu'ya Ziyaret siverek Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ŞANLIURFAHABER BAŞKAN YILDIZ Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü