SİVEREK KALESİNDE KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK KALESİNDE KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
SİVEREK KALESİNDE KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
SİVEREK KALESİNDE KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Siverek Belediyesi ile Şanlıurfa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü işbirliğiyle Tarihi Siverek kalesi çevresinde kamulaştırma çalışmalarının 3. Etap toplantısı yapıldı.

Cudi Paşa Konağı sosyal tesislerinde düzenlenen toplantıya Plan ve Proje Müdürü Mehmet Seval, Şanlıurfa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü teknik ekipleri, meclis üyesi Mehmet Ali Kırvar ile Kale boğazı esnafları katıldı.

Esnaflarla bir araya gelen teknik ekipler kamulaştırma yapılacak alanlar ile ilgili uzlaşma görüşmesi için vatandaşlara elden tebligatlar yapıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Plan ve Proje Müdürü Mehmet Seval şunları kaydetti. ”Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’ın girişimleri sonucunda bir süre önce kale çevresinde bazı evlerin kamulaştırma çalışması yapılarak tarihi kalenin gelecek nesillere aktarılması amacıyla restorasyon çalışmalarına başlandı, kale çevresinde bulunan diğer yapıların kamulaştırılması amacıyla Şanlıurfa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden gelen teknik ekiple birlikte kale çevresinde bulunan esnaflarla uzlaşma görüşmesi adına toplantı düzenlenerek hak sahiplerine tebliğ edildi, şuan kale çevresinde başlatılan kamulaştırma çalışmasının 3 etap çalışmalarına başlandı, inşallah kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayarak kalenin çevresini tamamen kamulaştıracağız” dedi.

Galeri
📆 31 Aralık 2022 Cumartesi 12:47   ·   💬 0 yorum   👀 226 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 2 Şubat 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 1 Şubat 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR