Siverek Kapıkaya (Bab) Kırsal Mahalle Sakinlerinin Talebi – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER, Son Dakika » Siverek Kapıkaya (Bab) Kırsal Mahalle Sakinlerinin Talebi
Siverek Kapıkaya (Bab) Kırsal Mahalle Sakinlerinin Talebi
Siverek Kapıkaya (Bab) Kırsal Mahalle Sakinlerinin Talebi

Mahallemize cami imamı ve sağlık ocağı istiyoruz

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Kapıkaya (Bab) kırsal Mahallesi’nde sağlık ocağının olmaması ve camiye imam atanmaması tepkilere neden oluyor.

Kapıkaya (bab) Köyü, 30 Aralık 1998 tarihinde belde yapılmıştı. 12 Kasım 2012’de ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul edilen 6360 sayılı kanun ile mahalle oldu.

Mahallelerinde cami ve cami lojmanı olmasına rağmen 10 yıldır camilerine imam atanmadığını belirten Sabri Şenbayram, ” 10 yıldır bu köye cami imamı atanmıyor. 1951’den beri hiçbir Siverek köylerinde okul yokken bu köyün okulu vardı. Cumhuriyetten öncesinden beri cami ve kilise kalıntıları olan kadim bir mahalle…

Günümüzde lisesi olan ve daha önce belde olan 8 bin nüfuslu bir mahalle. Maalesef 10 yıldır cami ve lojmanı olmasına rağmen mahalleye bir türlü imam atanmıyor.  Çocuklar, 10 yıldır yaz tatilinde Kur’an eğitimi alamıyor. Bu mağduriyetle birlikte imam olmadığından cuma namazları doğru düzgün eda edilmiyor.” ifadelerini kullandı.

Siverek’teki yetkililere seslenen Şenbayram, “Neden İmam atanmıyor?  Niçin bu mağduriyeti yaşatıyorsunuz? Özellikle beklediğimiz hizmetlerden birisi de en az 3 doktoru, ebesi ve 5 sağlık çalışanı olan yeni bir sağlık ocağının yapılmasıdır. Yapımı çok mu zor. Civar köylerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak ciddi bir ihtiyaç. Umarım bu talebimize ve mağduriyetimizin giderilmesine katkı sunulur ve giderilir.” şeklinde konuştu.

Galeri
📆 30 Temmuz 2022 Cumartesi 17:03   ·   💬 0 yorum   👀 1.099 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR