MENÜ ☰
SİVEREK KAYMAKAMINDAN ÖĞRENCİLERE DESTEK
SİVEREK KAYMAKAMINDAN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz olarak üniversiteye hazırlık kurslarına katılan öğrencilere İlçe Kaymakamı Aziz Gölbaşı kaynak kitap desteğinde bulundu.

Siverek Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından maddi durumu yetersiz öğrencilere yönelik açılan üniversiteye hazırlık, destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 300 öğrenciye İlçe Kaymakamı Aziz Gölbaşı kaynak kitap desteğinde bulundu. Sözel, sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere üniversiteye hazırlık kitap seti yanında 15 TYT, 15 tane de AYT olmak üzere 30 adet de deneme verildi.

Ziyaret sırasında öğretmen ve öğrenciler ile sohbet eden Kaymakam Gölbaşı, birçok Avrupa ülkesini kıskandıracak sayıda genç nüfusa sahip olan ülkemizin hedeflerine ulaşmasındaki lokomotifin eğitimli bireyler olduğunu belirterek, “Ortaöğretim sonrası gençlerimizin yükseköğretimle eğitim hayatlarını taçlandırmaları için devletimiz tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaktır. Bu anlamda ilçemizde açtığımız kurslarda 17 öğretmenimiz ile 280 öğrencimize eğitim hayatlarına destek için bu kurslara devam ediyoruz” dedi.

Gölbaşı, bu çalışmaları yaparken öğrencilerin aile bütçelerine yük olmamaları için tüm faaliyetleri ücretsiz sunduklarını belirterek, “Bugün gençlerimizin bizden talebi olan kaynak kitaplarını dağıtmak için gençlerimiz ile buluştuk. Bu anlamda gençlerimize bizden talep ettikleri kitap, test ve deneme sınavlarını teslim ettik” ifadelerini kullandı. Kaymakam Aziz Gölbaşı, dün olduğu gibi bugün de yarın da eğitime destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Siverek Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde üniversiteye hazırlık yapan öğrencilere ücretsiz kurs verdiklerini söyleyen Eğitimci Ferit Çetiner, “Burada ailelerinin maddi durumu yetersiz olan öğrenciler kurs görüyor. Bugün de İlçe Kaymakamımız Sayın Aziz Gölbaşı kaynak kitap desteğinde bulundu. Kurumumuz ve öğrencilerimiz adına kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kursa katılan öğrencilerden Neşe Ağırağaç da, “Halk Eğitimde ücretsiz olarak eğitim görüyorum. Bugün de kaymakamımız bize kitap dağıtımı yaptı. Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Galeri
📆 09 Şubat 2022 Çarşamba 14:09   ·   💬 0 yorum   👀 294 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 24 mayıs 2022 salı   www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 23 Mayıs 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şuçgad’tan Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ŞANLIURFA HABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Urfa Haber Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. VALİ ERİN Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek gazeteleri AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek belediyesi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü FATİH ERBAKAN Siverek Kızılay Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı ŞANLIURFAHABER Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler BAŞKAN YILDIZ siverek gazetesi Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREK SON DAKİKA SİVEREKHABER SİVEREK HABER Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK GÜNEYDOĞU GAZETESİ