SİVEREK KIZILAYI’NDAN BAYRAM ÖNCESİ MAHKUMLARA GİYSİ YARDIMI – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER, Son Dakika » SİVEREK KIZILAYI’NDAN BAYRAM ÖNCESİ MAHKUMLARA GİYSİ YARDIMI
SİVEREK KIZILAYI’NDAN BAYRAM ÖNCESİ MAHKUMLARA GİYSİ YARDIMI
SİVEREK KIZILAYI’NDAN  BAYRAM ÖNCESİ MAHKUMLARA GİYSİ YARDIMI

Siverek Kızılay Şubesi Kurban Bayramı öncesi T Tipi kapalı cezaevinde yatmakta olan aralarında bayanlarında bulunduğu 108 tutuklu ve hükümlü mahkum’a  giyim ve ayakkabı yardımında bulundu.

 

 

 

Siverek Kızılay Şubesi başkanı Mehmet Sırrı Karahan’ın talimatlarıyla   bu güne kadar yüzlerce hak sahibi aileye ve yetimlere  destek sağlayan  Siverek Kızılay gönüllülerin destek ve yardımları devam ediyor. Yardımlarını aralıksız devam eden  ve kimsesizlerin Kimi olamaya çalışan     Siverek Kızılay Şubesi Genel Sekreter eğitimci Faik Türkgezer ve  Gönüllü Kadın Kolları başkanı Fatime Güler  ve ekibinin  son çalışması  bu sefer kader mahkumlarına bayram öncesi giysi ve ayakkabı yardımı oldu.

Kızılay Şube Genel Sekreteri Faik Türkgezer; yapılan  yardımlarla ilgili  açıklamada'”  Bayram öncesi  Siverek T Tipi kapalı cezaevinde bulunan önceden  Cezaevi idari yönetiminin tespit ettiği   Ziyaretçisi olmayan  mağdur ve kimsesiz yüz erkek Mahkuma sekiz bayan mahkuma  ve üç  tanede bayan mahkum çocuğuna Giyecek ve ayakkabı yardımını mağazamızda teslimatını gerçekleştirdik. Yapılan bu giyim ve ayakkabı yardımlarını   Cezaevinde gelen İnfaz Kuruma memurlarına ve Cezaevi Denetleme Kurulu Başkanı Eczacı Mustafa Hivi Abikoğlu’na teslim ettik.  Onlarda  cezaevinde önceden tespit ettikleri  kimsesiz  ihtiyaç sahibi ve fakir mahkumlara dağıtılması için gereğini yapacaklardır.

Bu ve buna benzer yardım çalışmalarımız devam etmektedir. Mehmet Sırrı Karahan başkanlığında Siverek Kızılay Şubesi olarak Kentimizde her kesime yardımlarımız konusunda ulaşmaya çalışıyoruz. Gönüllü ekibimiz kentte var gücüyle emek vererek çalışmaktadırlar. Vatandaşlarımızdan Kızılay şubesi olarak bir talebimiz vardır sadece ihtiyaç sahibi Dul Yetim Öksüz ve Eşi Cezaevinde bulunan Aileler bize başvursun bu hak onların hakkıdır.dedi.

Galeri
📆 02 Temmuz 2022 Cumartesi 14:06   ·   💬 0 yorum   👀 591 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR