MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » SİVEREK LİSELERİNDEN MEZUN OLANLAR 50 YIL SONRA İLK KEZ BİR ARAYA GELİYOR
SİVEREK LİSELERİNDEN MEZUN OLANLAR 50 YIL SONRA İLK KEZ BİR ARAYA GELİYOR
SİVEREK LİSELERİNDEN MEZUN OLANLAR  50 YIL SONRA İLK KEZ BİR ARAYA GELİYOR

 

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 1970 yılında mezun olan Siverek Lisesi ve dengi liselerden mezun olanlar 50 yıl sonra sosyal medya aracılığıyla örgütlenerek uzun yıllar sonra bir 5 Ekim’ de üç günlük bir etkinlik için Siverek’te bir araya gelecek.

 

 

Siverekli Liselilerin bir araya gelmesi için büyük çaba sarf eden Mustafa Solgun, büyük bir heyecan içinde olduklarını belirterek,  yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Değerli arkadaşlar ve dostlar. Kendisini kadim Siverek’imizi borçlu hissedenler.

Bildiğiniz yâda şu an öğreneceğiniz gibi 5 Ekimde Siverek de 1970 -1980 dönemi Siverek lisesi ve dengi okullardan mezun olmuş bu kadim kentin çocukları üç günlük bir buluşma etkinliği düzenlemiş bulunmaktadır.

 

 

Bu buluşma sadece hasret giderme buluşması değil. Bütün katılımcıların severekimize ilişkin duygu ve düşüncelerinin ortaklaştırılması adına ilk adımdır. Sosyal medya üzerinden facebooktaki Siverek Lisesi mezunları sayfasından bu çağrıyı aylardır yapmaktayız. Bu etkinliğin oluşum ve uygulama komitesinde yer alan ben ve 28 değerli arkadaşım yaklaşık bir yıldır bunun tüm hazırlıklarını yaparak bitirmiş durumdayız. Facebooktaki Siverek Lisesi mezunları sayfasından etkinliğin tüm detaylarını görebilirsiniz. Şu ana kadar toplam 600 kişiye yakın dostumuz bu etkinliğe katılacaklarını sözlü yazılı tarafımıza iletmiş durumdalar. Bizim amacımız çok geniş bir katılım sağlayarak, bu etkinliği uluslararası bir festivale dönüştürmek ve kadim kentimize her anlamıyla bir katma değer sağlamaktır. Bu etkinliği düzenlerken dil, din, ırk, mezhep ve inanç ayrılığı yapmayacağımızı ve her türden siyasi düşünceye eşit mesafede hareket edeceğimizi bir manifesto ile açıklamıştık. Esas amacımız Siverek’imize kendini her anlamıyla borçlu hisseden bizler, bu kentin var olan mevcut sorunlarına bir nebzede olsa katkı sunmak ve kalan ömrümüzün diğer yıllarında bir festival havasında her yıl dostlarımızla buluşmayı gelenek haline getirmektir.

Bu anlamıyla bu yazıyı okuyan her dostumun arkadaşımın gerekli hassasiyeti göstereceğini ve bizimle 3 gün boyunca birlikte olma adına, hemen harekete geçeceğine olan inancım tamdır. Malum hepimiz 60 yaş sınırına dayanmış bulunmaktayız ve belki bir daha birebirimizi göremeyeceğiz. Etkinliğe Siverek’imize çok değerli yazarçizerleri ve ilkokul ve lise öğretmenlerimizde bizimle birlikte olma adına bu üç gün bizlerle

Olacaklardır. Yurt dışından dostlarımızda aramızda olacaklardır Şimdiden bu heyecanı tüm benliğimle hissediyorum. Umuyorum ki aynı heyecanı sizlerde en az benim kadar duymak isteyeceksiniz. Haydi, hemen hareket ederek benimle irtibata geçebilirsiniz. Hepinize kucak dolusu selam ve sevgiler, yeryüzünde başka Siverek yok”

Solgun yaptıkları üç günlük gezi programını şöyle anlattı:

ETKİNLİK PROGRAMI

05 EKİM 2019 Cumartesi

Yer: Siverek Kültür Sarayı

Sunucu : FaikTurkgezer

13:00- Buluşma ve misafirlerin karşılanması.

14:15- Etkinlik Komitesi ve Misafirlerin Tanıtım Sunumu

14:30- Etkinliğin Hikayesi

14:40- Turan Tekiner’in Etkinlik Açılış Konuşması

14:55- Siverek Tanıtımı -Hüseyin Demirbağ’ın Sunumu

15:25- Uyuşturucu Konulu Tiyatro Oyunu

16:30- Ara

17:00- Canan (Gelener) Oraz’ın Etkinlik Konuşması

17:15- Resmi Davetli Misafirlerimize Teşekkür Seremonisi.

17:25- Hocalarımıza Toplu Teşekkür Seremonisi.

17:40- Şair ve Yazarlarımıza Toplu Teşekkür Seremonisi

18:00- Toplu Aile Fotoğrafı Çekimi

18:15-Akşam Yemeği ( Yer Kültür Sarayı)

19:00- Siverek Belediyesi Sıra Gecesi Ekibi ve Çiğköfte ikramı

6 EKİM 2019 Pazar

Yer: Takoran Mesire Alanı

09:00- Üçgen Parkı ÖnündeToplanma

09:30- Araçların Hareket Saati

10.00- Takoran Mesire Alanına Varış

10:15- Takoran Vadisi İçin Feribota Biniş

ve Gezi Turu

14:00- Yemek Molası

15:00- Takoran Mesire Alanı Serbest Zaman

17:00- Araçların Hareket Saati

18:00- Akşam Yemeği Liseliler Ekibi Müzik Eğlencesi ve Çiğköfte ikramı   (Yer Rüyam Garden Düğün Salonu)

7 EKİM 2019 Pazartesi

Saat 15:00’ e Kadar Serbest zaman.

15:00- Ağaç Ekim Organizasyonu

18:00- Akşam Yemeği ve Müzik Eğlencesi ve Çiğköfte ikramı.

23:00- Veda ve Kapanış

(Yer Rüyam Garden Düğün Salonu)

Galeri
📆 25 Eylül 2019 Çarşamba 16:18   ·   💬 0 yorum   👀 1.178 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek SİVEREKHABER Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu gazete siverek Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor BAŞKAN YILDIZ Urfa Haber Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu SİVEREK HABER ŞANLIURFAHABER ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek hedef gazetesi Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazete Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti FATİH ERBAKAN Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şuçgad’tan ŞANLIURFA HABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREKGAZETELERİ siverek gazetesi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek gazeteleri Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA GAZETESİ