MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » SİVEREK ÖĞRENCİ DERNEĞİNİN ORTAOKULLAR VE LİSELER ARASI ‘ İNSANLIK VE BARIŞ İÇİN KOŞUSU DÜZENLENDİ
SİVEREK ÖĞRENCİ DERNEĞİNİN ORTAOKULLAR VE LİSELER ARASI ‘ İNSANLIK VE BARIŞ İÇİN KOŞUSU DÜZENLENDİ
SİVEREK ÖĞRENCİ DERNEĞİNİN ORTAOKULLAR VE LİSELER  ARASI ‘ İNSANLIK VE BARIŞ İÇİN KOŞUSU DÜZENLENDİ

KOŞUDA DERECEYE GİRENLERE ÇEŞİTLİ ÖDÜLLER VERİLDİ.

 

İnsanlık ve barış için koş’ temalı koşu yarışı Siverek Diyarbakır kara yolu üzerinde bulunan Mehmetçik İlkokulunda başlayıp, yaklaşık iki bin metre mesafede bulunan Gazipaşa ilkokulunda son bulan barış koşusuna ilgi büyüktü.

Siverek öğrenci derneği yetkilileri koşunun ana teması Zelanda’da şehit edilen Müslümanların anısına düzenlemiş olduğumuz

İnsanlık Ve Barış İçin Koş”  koşulduğuna dikkat çekerek şunları kaydettiler” Malumunuz 15 Mart Cuma günü yeni Zelanda’da iki camiye yapılan saldırıda 50 Müslüman kardeşimiz şehit olmuş, bir o kadarı da yaralanmıştı.

Batının İslamofobik söylemlerinin ve faşist kafasının ürünü olan bu saldırı, insanlığın barış dini olan İslam’a ne kadar muhtaç olduğunu dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Batının; İslam’ı terör dini, Müslümanları da terörist gören bu mantığı değişmediği müddetçe bu saldırı ilk olmadığı gibi sonuncusu da olmayacaktır.

Yine hep bu kafanın ve mantığın ürünüdür ki tarih boyunca İslam düşmanlarının saldırılarına uğrayan Müslümanlar; fetihlerle barış ve huzuru götürdükleri yerlerden, Kudüs örneğinde olduğu gibi katliamlarla çıkarılmışlardır.

Dünya İslam’a muhtaçtır. Dünyanın içinde bulunduğu ruhi bunalımlara İslam’dan başka çare yoktur. Çünkü İslam sadece Müslümanlar için değil insanlık için barıştır, esenliktir.

Değerli gençler, inançsızlığın ve batıl ideolojilerin çöllerinde susuzluktan kavrulan dünyayı İslam’ın pınarına kavuşturma görevimiz vardır.

İslam mesajını tüm dünyaya duyurma görevimiz vardır: daha yaşanabilir bir dünya için, çocuklarımız, gençlerimiz için, kısacası insanlık için

Şunu da belirtmek ki gerekir ki İslamın nazarında Sirilanka’da kiliselere ve otellere yapılan saldırlar ile yeni Zelanda’da camilere yapılan saldırı arasında bir fark yoktur.

İki saldırı da insanlığa karşı işlenmiş büyük suçlardır. Peygamberimiz; savaşlar da bile ibadethanelerinde ibadet eden gayri Müslimlere karışılamamasını emretmiş ve İslam’ın farklı dinlere karşı hoşgörüsünü de ortaya koymuştur.

Bu vesileyle srilanka’daki saldırıları kınıyor, saldırıda ölenlerin yakınlarına sabırlar, yaralılara yüce Allahtan şifalar diliyoruz.

Bizler  Siverek Öğrenci Derneği olarak  yeni Zelanda da şehit olan  kardeşlerimizin aziz hatıralarını yad etmek, gençlerimizin İslamın barış ve huzur dolu mesajını tüm dünyaya yaymak ve farkındalık oluşturmak amacıyla bu koşu yarışmasını düzenledik.

Yarışmaya katkıda bulunan ve katılan herkese teşekkür eder dereceye giren yarışmacılarımızı da ayrıca tebrik ederiz.”açıklamasında  bulundular.

Galeri
📆 24 Nisan 2019 Çarşamba 14:22   ·   💬 0 yorum   👀 688 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 16 NİSAN 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

SİVEREKGAZETELERİ ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazete ŞANLIURFA GAZETESİ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Urfa Haber Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREK HABER siverek gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi SİVEREKHABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! BAŞKAN YILDIZ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu FATİH ERBAKAN Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK gazete siverek Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek gazeteleri Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFA HABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek hedef gazetesi Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Şuçgad’tan