MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Güneydoğu Anadolu Haberleri, Manşet, ŞANLIURFA HABER, SİVEREK HABER » SİVEREK ÖZGÜ PEÇELİ GÜVERCİNLER ŞAMPİYONLUK İÇİN KANAT ÇIRPIYOR
SİVEREK ÖZGÜ PEÇELİ GÜVERCİNLER ŞAMPİYONLUK İÇİN KANAT ÇIRPIYOR
SİVEREK ÖZGÜ PEÇELİ GÜVERCİNLER ŞAMPİYONLUK İÇİN KANAT ÇIRPIYOR

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine özgü olan, her geçen gün nesli azalan paçalı Siverek güvercinin yaşatmak neslini korumak amacıyla ilçede, bulunan bazı güvercin severler ilçeye has güvercinleri yarışmalara katıp Dünyaya tanıtmak istiyorlar.

Paçalı güvercinlerin korunup çoğalması amacıyla çalışmalar yapan gönüllüler, yapılan çalışmalara yerel yönetimlerin destek vermesini istiyorlar.

BANA DESTEK VERİLİRSE SİVEREK GÜVERCİNLERİNİ DÜNYAYA TANITACAĞIM!

Siverek peçe güvercinlerini koruyup yarışmalarla Dünyaya tanıtmak isteyen, çocukluğundan beridir Siverek peçeli güvercinleri kuruyan ş adamı fahri Yeşilyaprak merkezi İstanbul’da bulunan İstanbul güvercin federasyonun kurucu üyesi olduğuna dikkat çekerek yerel yönetimlerden destek istiyor

İş adamı Yeşilyaprak yaptığı açıklamada şunları kaydetti” İstanbul Güvercin Federasyonu(İGF)’nin kurucu üyelerindeyim Siverek kuşu yasatma ve yetirme derneğin kurulması çalışmalarına gönüllü destek verdim.

 

Siverek kuşu besliyorum ve İstanbul Silivri’de ortağım var oda hemşerim beraber emek veriyoruz. İstanbul’da 6 kupaya Ankara’da 4. kupaya Siverek kuşlarını hazırlayıp daha önceden kupalar için alınan hisselere güre hakem heyetinin masrafını yatırıp hakem heyetini çağırıyoruz ve kupaya kuşumuzu atıyoruz şu anda İGF de 2. sırada olup klasmana kalmışım Trakya kupasında da 3. sıradayız inşallah kupaları alıp Siverek’imize kazandıracağız. Buradan tüm yetkililere sesleniyorum; benim bu çabada hiçbir çıkarım yoktur. Tek çabam Siverek’e has olan peçeli güvercinlerinin varlığını tüm Dünyaya ispatlamak, ilçede güvercin sevgisini çoğaltıp bu ırkın çoğalmasını sağlamaktır”

Galeri
📆 14 Kasım 2022 Pazartesi 11:18   ·   💬 0 yorum   👀 266 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi – 5 Aralık 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 3 ARALIK 2022 Cumartesi(www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR