MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, güncel, Manşet » SİVEREK SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER BAŞKANI BELLİ OLDU
SİVEREK SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER BAŞKANI BELLİ OLDU
SİVEREK SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER BAŞKANI BELLİ OLDU

Siverek Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler başkanı Murat Aymaz’ın vefatı nedeniyle yapılan seçimde yeni başkan Abdürrahim Kürkçü oldu.

Siverek Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler başkanı Murat Aymaz’ın vefatı nedeniyle yapılan seçimde yeni başkan Abdürrahim Kürkçü oldu.

Abdürrahim Kürkçü: “Mali Müşavirler 3568 meslek yasasına dayanarak genel kabu görmüş muhasebe ilkeleri ve ilgili mevzuat doğrultusunda mükelleflerin defterlerini tutmak, finansal durum tablosunu düzenlemek, kapsamlı gelir tablosunu sunmak, mizanlarını hazırlamak, beyannamelerini düzenlemek gibi temel konularda görev üstlendikleri gibi muhasebe, finans ve mali konularda da danışmanlık yaparlar. Hayatımızda teknoloji hızlı bir şekilde gelişim ve değişim göstermektedir. Öncelikle 2020 yılı  e-belge, e-arşiv, e-fatura, e- irsaliye gibi konularında olduğu gibi  Covid-19 ile birlikte ortaya çıkan Kısa Calışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin konuları meslektaşlarımıza ciddi bir iş yükü getirdi. Meslektaşlarım vergi mükelleflerimizin ceza yememeleri ve  herhangi bir hak kaybına uğramamaları için  mesleki özen, titzlik ve muhakeme göstererek hummalı bir şekilde  mesai yaptılar. Mesleğini icra ederken Siverek’imizin çok büyük bir değeri olan Murat Aymaz Üstadımızı kayıp ettik. Bu süre zarfında bir çok meslektaşımız covid-19 hastalığına yakalandı.

Son olarak 17 Kasım Salı günü resmi gazetede yayınlanan 7256 nolu vergi yapılandırması için mükelleflerimizi en iyi şekilde faydalandırmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz.” Dedi.

 

📆 03 Aralık 2020 Perşembe 14:40   ·   💬 0 yorum   👀 2.570 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 OCAK 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 14 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR