MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN MİLLETVEKİLİ GÜLPINAR’A TEŞEKKÜR
SİVEREK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN MİLLETVEKİLİ GÜLPINAR’A TEŞEKKÜR
SİVEREK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN MİLLETVEKİLİ GÜLPINAR’A TEŞEKKÜR

Uzun yıllardan beri Siverek ilçesinde bir işitme engelliler okulunun yapılması amacıyla mücadele veren bazı STK’lar ile işitme engellilerin ailelerine müjdeli haber AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Avrupa Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’dan geldi.

Bilindiği üzere aileler ve STK’ların başvuruları yıllardır devam ediyordu. İşitme engelli aileler ile STK’lar Milli Eğitim Bakanlığından olumlu cevap almayınca işitme engelliler okulunun açılması için oturma eylemi başlatan aileler her hafta Pazar günleri Belediyenin önündeki parkta oturma eylemi yapıyorlardı.

Aileler oturma eylemlerinde yaptıkları basın açıklamasında ilçe genelinde işitme engelli çocukların sayısının çokluğuna dikkat çekerek çocuklarını Diyarbakır ve Gaziantep gibi çevre illere gönderecek maddi güçleri ve imkânları bulunmadığı için ilçeye işitme engelliler okulunu yapılmasını talep ediyorlardı.

Ailelerin taleplerine sesiz kalmayan Avrupa Uyum Komisyonu Başkanı Gülpınar gerekli çalışmaları yaparak ilçede işitme engelliler okulunun yapılmasını sağladı. İşitme engelliler okulunun ihalesinin 20 Nisan 2020 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Haberi duyan işitme engelliler bayram sevinci yaşarken Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Ayhan Ekinci, Terziler Esnaf odası Başkanı Mehmet Hanifi Ay, Gıda Maddeleri Esnaf Odası Başkanı Abdulvahit Sevdalı, Siverek Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Hacı İnan, Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma derneği Başkanı Koçali Aymaz’ın ortak teşekkür açıklamasında şu bilgilere yer verildi: “Yıllardır ilçemizde bir işitme engelliler okulunun yapılması için çalmadık kapı, gitmedik yetkili kalmadı. Bugün işitme engelliler okulunun yapılacağı müjdesi geldi. Milletvekilim Mehmet Kasım Gülpınar’ın emek ve çabaları ile ihalesi yapılacak okul için işitme engelli aliler adına çok teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundular. Haber Feyzi DONAN

Galeri
📆 10 Nisan 2020 Cuma 17:25   ·   💬 0 yorum   👀 405 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR