MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, güncel, Manşet » SİVEREK SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRÜNDEN STK’LARA ZİYARET
SİVEREK SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRÜNDEN STK’LARA ZİYARET
SİVEREK SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRÜNDEN STK’LARA ZİYARET

Tüm Ülkede olduğu gibi Siverek İlçesinde de Sosyal Hizmet faaliyetleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurulduktan sonra çeşitlenmeye başlanmış olup kadın, çocuk, yaşlı, engelli ve dezavantajlı bireylere yatılı ve gündüzlü hizmetler başta olmak üzere; sağlıklı aile yapısını kapsayan aile eğitimleri, evlilik öncesi danışmanlık hizmetleri ile mahkemelerde bilirkişilik işlemleri alanında vatandaşlara hizmet veren vatandaşlar için hayati önem taşıyan sosyal Hizmetler kurumunun işleyişi ve hizmet ağlarından bazı vatandaşların günümüzde halen haberi yok.

Siverek sosyal Hizmetler ilçe müdürü Mehmet Ülgen kurumun çalışmalarını Sivil Toplum kuruluşlarına anlatmak güç birliği yapmak amacıyla ziyaretlerine devem ediyor.

Ülgen; İstanbul Siverekliler Derneği, Fırat Gezginler Kulübü, Siverek Terziler Odası, Siverek Taraftarlar Derneği, Siverek Engelli Dernekleri ve birçok sivil toplum kuruluşu Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (SİVİL-DER)’in çatısında buluşarak daha güçlü bir sosyal hizmet için fikir alışverişinde bulundu.

Ülgen; kadına şiddet ve her türlü çocuk istismarının önlenmesi ve diğer ihtiyaç sahiplerinin kuruma ve güvenlik güçlerine korkusuzca ulaşmanın yolu İlçede bulunan STK ve muhtarlarla işbirliğini geliştirerek kurumumuzun daha verimli ve aktif bir işleyişle vatandaşlara daha iyi hizmet vermek amacıyla toplantılar yapıyoruz. STK temsilcilerine bu konuda gösterdikleri yakınlıktan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İlçede aktif görev yapan STK temsilcileri Sosyal Hizmetler Müdürüne çabalarından dolayı teşekkür ederek, her alanda sosyal hizmetlerin çalışmalarına katkı sunacaklarını belirtiler.

Galeri
📆 18 Kasım 2020 Çarşamba 16:41   ·   💬 0 yorum   👀 2.370 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 KASIM CUMA 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR