SİVEREK TAKORAN ULUSLARARASI KÜLTÜR VE DOĞA FESTİVALİ BAŞLADI – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, Siverek Hedef Gazetesi, Son Dakika » SİVEREK TAKORAN ULUSLARARASI KÜLTÜR VE DOĞA FESTİVALİ BAŞLADI
SİVEREK TAKORAN ULUSLARARASI KÜLTÜR VE DOĞA FESTİVALİ BAŞLADI
SİVEREK TAKORAN ULUSLARARASI KÜLTÜR VE DOĞA FESTİVALİ BAŞLADI

BU YIL DÖRDÜNCÜSÜ DÜZENLENEN TAKORAN ULUSLARARASI FESTİVALİ BAŞLADI

Siverek belediyesince her yıl ilçedeki dernek ve STK’ların katılımıyla düzenlenen, bu yıl 4. Düzenlenecek olan Takoran Uluslararası kültür ve doğa festivali Recep Tayip Erdoğan mesire alanın ününde Nissibi köprüsünün yanında başladı.

Siverek Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Takoran Festivali yerli ve yabancı misafirlerinin akınına uğradı.Nissibi köprüsünün kıyı şeridinde bulunan Recep Tayip Erdoğan Mesira alanına kamp çadırlarıyla konaklayan konuk misafirler burada Siverek Belediyesi ve Fırat Gezginler Kulubu tarafından görevlendirilen gönüllü elemanlar tarafından karşılanarak Kamp Çadırlarına ayrılan bölümlere yerleştirildi.

SİVİLDER BAŞKANI AYHAN EKİNCİ
SİVİLDER başkanı Ayhan Ekinci Takoran Uluslararası kültür ve doğa festivali ile ilgili yaptığı açıklamalarında Siverek Kentimizde bölge halkının “saklı cennet” olarak tanımladığı eşsiz güzellikteki Takoran Vadisi, SİVİLDER Onursal başkanımız Koçali Aymaz büyüğümüzün ve yönetim kurulu üyelerimizle beraber biz burayı bu bölgenin “saklı cennet “olarak keşfettiğimizde bir gün buraların tüm yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olacağını biliyorduk.

İşte bugün o gündür buraları her kesimin görüp bir Festival havasında hafızalara yer edinmesi buranın güzelliklerini kendi memleketlerinde bahsetmeleri buraya gelecek yerli ve yabancı turizm önemli katkısı olacaktır. Bugün burada olmamızın temelinde Siverek’imizin “Saklı Cenneti olan TAKORAN’I eşsiz güzelliklerinin tanıtımını Takoran ile Nissibi Köprüsü arasındaki tüm doğa güzelliklerini bir Festivalle dünyaya tanıtmak, Güzel bir gün emeği geçen başta Belediye başkanımız Ayşe Çakmak Hanım efendiye ekibine Fırat Gezginler Kulubüne ve Onun Değerli başkanı Ferit Akçalı’ya Tüm STK temsilcilerine Kısacası tüm emek veren herkese teşekkürlerimi iletiyorum

Ayrıca STK’lar olarak öğrenci yararına düzenleyeceğimiz Halat yarışması, kaşıkta yumurta taşıma yarışması ,Ses yarışması, Bardakta top çıkarma yarışması, Çuval yarışması, Su altında Nefes Tutma Yarışması düzenlenecektir. Derece alan Öğrencilerimize 1.nci,2.nci ve 3.nci gelen yarışmacı öğrencilerimize ödül verilecektir dedi.

FIRAT GEZGİNLER KULUBÜ BAŞKANI Ferit Akçalı
Siverek Belediyesinin destekleriyle düzenlenen Takoran 2. Uluslararası 4. Geleneksel festivalini bu gun gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz firat gezginler kulübü olarak festival tam destek verdiğimiz festivalin paydası olduğumuz için çok mutluyuz. Bizler şuna inanıyoruz bu şehir bütün güzelliklerini en güzel şekilde tüm dünyaya tanitmalidir.

Bu bu siarla çıktığımız yolda zaman zaman zorlansakta geriye dönüp baktığımızda festival gibi büyük bir organizasyona evsahipligi yapiyoruz. Şehrimize hayirli olsun. Bol kazançları olsun esnaflarımızın. Ins. Her geçen yıl daha şenliklere festivallerde şehrimizi turizmde hakkettiği değeri kazanacak. Bu manada başta destek olan katki sunan siverek belediye başkanı sayın ayse çakmak ve ekibine sonsuz tskleri borç biliriz.

Bugün başlayan festival çeşitli etkinliklerle 5 Eylülde sona erecek. Festivalin ilk gününde kamp yapacak olanların yerleşmesi. Balık tutma, gökyüzünü izleme ve çeşitli sportif yarışmalar yapılacak.

Bu yıl yoğun bir ilgi görecek Takoran Kültür ve doğa festivaline ilçe dışından ve uluslararasından gelen yarışmacılar katılacak.
5 Eylül gününe kadar sürecek festivalin finali Paşa Konağının yanında bulunan Perşembe pazarında yapılacak olan dev konserle son bulacak. Konsere Hirai Zerdüş ile Manuş Baba konser verecek.

Galeri
📆 02 Eylül 2022 Cuma 13:37   ·   💬 0 yorum   👀 677 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR