MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » SİVEREK ‘TE ENGELLİLER HAFTASINDA FARKINDALIK OLUŞTURMA
SİVEREK ‘TE ENGELLİLER HAFTASINDA FARKINDALIK OLUŞTURMA
SİVEREK ‘TE ENGELLİLER HAFTASINDA FARKINDALIK OLUŞTURMA

Şanlıurfa ili Siverek Engelliler Derneği Engelliler Haftası nedeniyle bir dizi Farkındalık  oluşturmayı hedefliyorlar..

“10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası, engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sorunlarına dikkat çekilmesi, engelli bireyler için yapılması gerekenlerin gündeme getirilmesi ve çözüm yolları bulunması açısından Siverek Engelliler Derneği tarafında her yıl çeşitli etkinliklerle farkındalık yaratılan önemli bir haftadır.

Covid-19 salgını nedeniyle, bu yıl maalesef hafta kapsamında engelli vatandaşlarımıza yönelik düzenlenen sosyal etkinlikler gerçekleştirilemedi.

Bununla beraber bu zor süreçte  sosyal medya üzerinden yapılan yayınlar ile engelliliğe farkındalık oluşturma çalışmaları devam edilecek.

Siverek Engelliler Derneği olarak  Sosyal Medya hesaplarımız üzerinden Siverek Engelliler Feridun Şenateş sayfasından ve instagram da ise Feridun Şenateş sayfasında yöneticilerimizle  ve engellilik ile ilgili çalışmalar yapan konuklarımız olacak herkesi sosyal medya üzerinden yapacağımız çalışmalara katılmasını bekliyoruz. Siverek’te yayın yapan Siverek FM de de 2 saatlik engelli sorunlarını konuşacağız.

Siverek’te yaklaşık olarak 8 bine yakın engelli yaşamaktadır bunlardan 2500 adedi çocuk, 3500 bedensel engelli geriye kalan kısmı da çeşitli hastalıklardan meydana gelen engel grupları oluşturmaktadır.

Siverek Engelliler Derneği yönetim kurulu olarak Kentimizde yaşayan tüm engelli ve engellisi olan ailelerimizin sesi olmaya  çalışıyoruz. Engellilik ile ilgili çalışmalarda aktif olmak isteyen engelli kardeşlerimizi derneğimizde aktif olmaya davet ediyoruz tüm engelli kardeşlerimize çağrıda bulunarak gelin birlikte beraber çalışalım sorunlarımıza beraber çözüm bulalım unutmayalım ki bir elin nesi var iki elin sesi var.

Ancak engelli insanlarımızın sadece özel gün ve haftalarda hatırlanmaması gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bizler için öncelikli olan, onları yalnızca bir gün hatırlamak değil, onlara her gün toplum içinde hak ettikleri yaşam şartlarını sunmak ve onların etkin bir şekilde ekonomik ve sosyal hayata katılmasını sağlamak için çalışmaktır.

Engellilik, kader, utanılacak, hayata küsülecek ve gizlenecek bir durum olmadığı gibi, hiç kimsenin ilerde engelli olmamak için bir garantisi de yoktur. Bizler engel olmazsak, engellerin de ortadan kalkacağı açıktır. Bu nedenle, sağduyulu, haklara saygılı ve yardımlaşmayı seven bir toplum olarak; engellilerin sorunlarını paylaşmak ve engelleri onlarla birlikte aşmak; hepimizin ortak görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın engellilerin sorunlarına yönelik toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ediyor; Siverek Engelliler Derneği olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu bilmelerini istiyorum.”dedi.Haber Feyzi DONAN

📆 12 Mayıs 2020 Salı 10:06   ·   💬 0 yorum   👀 853 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek gazete siverek gazetesi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. ŞANLIURFAHABER Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti SİVEREKGAZETELERİ Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Urfa Haber SİVEREK HABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti siverek hedef gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek Şuçgad’tan ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek gazeteleri BAŞKAN YILDIZ FATİH ERBAKAN ŞANLIURFA GAZETESİ Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor ŞANLIURFA HABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREKHABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! gazete siverek