MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREK UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ CAN ÇEKİŞİYOR
SİVEREK UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ CAN ÇEKİŞİYOR
SİVEREK UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ CAN ÇEKİŞİYOR

2016 Yılında büyük bir umutla açılan fakülte, aradan geçen üç yıla rağmen bir türlü hak ettiği konuma gelemiyor. Yurt, bina ve öğretim elemanı sıkıntısı arasında sıkışan fakülte, bu yılda yerleşen öğrenci sayısı 10’un altına düşerse YÖK tarafından kapatılacak.

 

İlçenin Sivil Toplum Kuruluşları bu önemli gündem maddesiyle 29.06.2019 tarihinde bir araya gelerek bir Sivil Toplum Platformu adı altında Üniversiteye sahip çıkma kararı aldı.

Fakültenin sorunları için tüm Sivil Toplum Kuruluşları şartsız destek vereceklerini, imkanlar dahilinde yetkililerle görüşüp, bir an evvel ilçemize kredi yurtlar kurumuna bağlı bir yurt yüksek öğretim öğrenci yurdu ve fakülte binası yapılması için çaba sarfedeceklerini belirttiler.

Dışardan gelen öğrencilerin mağdur olduğu, kalacak özel bir yurdun dahi olmadığı Siverek’te acilen bir yüksek öğretim öğrenci yurdu ve fakülte binasına ihtiyaç bulunuyor. Toplantıya, Memur–Sen, Eğitim Bir_Sen, Türk Eğitim Sen, Sivil–Der, Madeni Eşya Odası, Gıda Maddeleri Odası,

Marangozlar ve Esnaf Sanatkarlar Odası, Kuyumcular Odası, Talasemi Derneği, Sağlık– Sen, İş Adamı Harun Kongül, Sivil–Der onursal başkanı Koçali Aymaz, Ticaret ve Sanayi Odası, Terziler Odası, Harran Üniversitesi’nden Temsilciler katıldı.

Galeri
📆 30 Haziran 2019 Pazar 13:35   ·   💬 0 yorum   👀 664 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

24-09-2020 Perşembe www.siverekgazeteleri.com
23 EYLÜL ÇARŞAMBA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR