MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’E KENDİNİ ADAYAN AYMAZ’DAN KENTTİ İÇİN İSTEK VE TALEPLERİ
SİVEREK’E KENDİNİ ADAYAN AYMAZ’DAN KENTTİ İÇİN İSTEK VE TALEPLERİ
SİVEREK’E KENDİNİ ADAYAN AYMAZ’DAN  KENTTİ İÇİN İSTEK VE TALEPLERİ

Değerli Büyüğümüz SİVİL DER Onursal Başkanı Koçali Aymaz yaşarken Siverek’te görmek istediklerini. Hayal ettiği gelişmeleri yazdı.

 

Hayatta iken yapmak istediklerimden bir kaç örnek paylaşmak istiyorum. Tarihi Siverek ilinin elinnden alınan il hakkının iade edilerek ihya edilip aslına dönüştürülmesi,  Siverek ve Fırat (Atatürk Baraj gölü) çevresinin turizme açılması, Ticaretin canlandırılması, Sanayileşmenin gerçekleştirilmesi, Hayvan Borsasının kurulması, Hayvancılık ve Ziraatının  bilimsel metotlarla yapılmasının gerçeklemesi, Siverek’in bütün sektörlerde gelişmiş çağdaş kentler arasında yer alması, istihdamın geliştirilerek halkımızın kendi memleketinde ve evinde çalışıp kazanarak ve geçimini yaparak iş bulmasının gerçekleşmesi v.b. gibi gelişmelerin meydana gelmesini görmek ve gerçekleştirmektir.

Ayrıca ne yazık ki bu yaştan sonra bunların gerçekleşmesini bir çok dostlarımla büyüklerim gibi bana da görmek kısmet olmayacak. Tek hayalim bütün bu gelişmeyi  görmeyi hayal ediyorum. Bu emellimi ve hayalimi genç ve aydın gençlerimizin gerçekleştireceğine olan inancım tamdır. Sevgilerimle.

📆 06 Haziran 2022 Pazartesi 11:32   ·   💬 0 yorum   👀 537 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 3 ARALIK 2022 Cumartesi(www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi – 2 Aralık 2022 Cuma – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR