MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREK’İN İLK KENT MÜZESİNE İLGİ BÜYÜK
SİVEREK’İN İLK KENT MÜZESİNE İLGİ BÜYÜK
SİVEREK’İN İLK KENT MÜZESİNE İLGİ BÜYÜK

HER GÜN YÜZLERCE ÖĞRENCİ VE VATANDAŞ KENT MÜZESİNİ GEZİYOR  Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden biri olan tarihi insanlık tarihi kadar eski olan Siverek ilçesinde açılan kent müzesinin kuruluşu yeni olmasına rağmen her gün yüzlerce öğrenci ile vatandaş ziyaret ediyor.

 

KENT MÜZESİ HALKTAN DESTEK BEKLİYOR

Müzenin fedakârlıklarla kurulduğuna dikkat çeken kent müzesi sorumlusu Cemal Aker, açık hava müzesinin vatandaşların bağışladığı eserlerle oluştu.

Vatandaşlardan iki konuda destek istiyoruz, vatandaşın birinci desteği bizi ziyaret etmeleri yakınlarını arkadaşlarını kent müzesine davet etmeleri. İkinci isteğimiz, evlerinde bulunan eski eşyaları isimleriyle kent müzesine bağışlamaları.

Birçok eski ev gereci kullanılmıyor evlerde atılı bulunuyor Siverek’ kent merkezinin zenginleşip güzelleşmesi vatandaşlarınsağlayacağı destekle olur. Siverek tarihinde ilkkez böyle birmüze oluşturdukmüzeyi ziyaret etmek ücretsiz olup tüm öğrencilerimizi çay içmeye bekliyoruz “  dedi.

📆 15 Ekim 2019 Salı 13:40   ·   💬 0 yorum   👀 341 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir