MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREK’İN İLK KENT MÜZESİNE İLGİ BÜYÜK
SİVEREK’İN İLK KENT MÜZESİNE İLGİ BÜYÜK
SİVEREK’İN İLK KENT MÜZESİNE İLGİ BÜYÜK

HER GÜN YÜZLERCE ÖĞRENCİ VE VATANDAŞ KENT MÜZESİNİ GEZİYOR  Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden biri olan tarihi insanlık tarihi kadar eski olan Siverek ilçesinde açılan kent müzesinin kuruluşu yeni olmasına rağmen her gün yüzlerce öğrenci ile vatandaş ziyaret ediyor.

 

KENT MÜZESİ HALKTAN DESTEK BEKLİYOR

Müzenin fedakârlıklarla kurulduğuna dikkat çeken kent müzesi sorumlusu Cemal Aker, açık hava müzesinin vatandaşların bağışladığı eserlerle oluştu.

Vatandaşlardan iki konuda destek istiyoruz, vatandaşın birinci desteği bizi ziyaret etmeleri yakınlarını arkadaşlarını kent müzesine davet etmeleri. İkinci isteğimiz, evlerinde bulunan eski eşyaları isimleriyle kent müzesine bağışlamaları.

Birçok eski ev gereci kullanılmıyor evlerde atılı bulunuyor Siverek’ kent merkezinin zenginleşip güzelleşmesi vatandaşlarınsağlayacağı destekle olur. Siverek tarihinde ilkkez böyle birmüze oluşturdukmüzeyi ziyaret etmek ücretsiz olup tüm öğrencilerimizi çay içmeye bekliyoruz “  dedi.

📆 15 Ekim 2019 Salı 13:40   ·   💬 0 yorum   👀 375 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 19 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR