MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Siverek’in Turizmi İçin Elini Taşın Altına Koydu
Siverek’in Turizmi İçin Elini Taşın Altına Koydu
Siverek’in Turizmi İçin Elini Taşın Altına Koydu

Şanlıurfa’nın tarihi yerleşkelerinden biri olan Siverek İlçesinde bulunan Takaron Vadisi önemli bir değer olarak turizme katkı sağlamaya devam ediyor. Takaron Vadisi için yapılan turistik hizmetler sürerken Takaron Vadisine katkı sağlamak isteyen Siverek İl Yapma ve Kalkındırma Derneği Takaron Vadisine çıkarma yaptı.

Takaron Vadisi Siverek İlçesi’nin turistik açıdan gelişmesine katkı sunmaya devam ediyor. Takaron Vadisine katkı sağlamak amacıyla bölgeye giden Siverek İl Yapma ve Kalkındırma Derneği incelemelerde bulundu. Dernek Başkanı ve yönetimi, girişimci Hasan Köprüsüz tarafından Takaron Vadisinde kendi imkanlarıyla başlattığı mesire alanını yerinde görmek ve katkı sunmak için ziyaret etti.

Mesire alanına ziyarette bulunan Sivil-Der Başkanı Ayhan Ekinci yaptığı açıklamada; ”Bizler yıllardır Takoran Vadisini saklı cenneti tanıtmak için emek veriyoruz bugün Fırat gezginler kulübü ile birlikte bölgede kendi imkanlarıyla özel mülkünde mesire alanı yaptığını duyduk bu sevindirici durum bizleri çok mutlu etmiştir” dedi.

Başkan Ekinci; “Yönetimimizle birlikte kendisine hem katkı sunmak ve fikir paylaşımında bulunmak için Takoran Vadisine geldik. Gördüğümüz manzara karşısında hayran kaldık 500 ağaç ekilen alanda özel kamping alanlar yapıldığını gördük ayrıca genç girişimci Hasan Köprüsüz’ün güzel bir sosyal tesis yapacak, kendin pişir kendin ye imkânı sunacak. Piknik alanı yapacak olan bölgeye ağaçlandırılarak doğaya da katkı sunulacak.

Girişimci Hasan Köprüsüz ise, yetkililerden destek beklediğini, mesire alanının 20 dönum üzerine planladığı kendi imkanlarının bir yere kadar olduğunu belirtti. Bu manada Herkese seslenerekdestek istedi. Ayrıca ilçe Kaymakamı ve belediye başkanını bölgeye davet eden Köprüsüz, turizm açısından ilçeye büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Galeri
📆 23 Şubat 2021 Salı 17:12   ·   💬 0 yorum   👀 657 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 5 MART 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 4 MART 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREKHABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şuçgad’tan ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Ak Parti Siverek Kadın Kollarından Kaymakam Ongu'ya Ziyaret Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi gazete siverek Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREKGAZETELERİ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Fatih Erbakan: Milli Uzay Çalışmalarını Destekliyoruz Ancak Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazete Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek hedef gazetesi Siverekli İşçileri Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı: 11 Yaralı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek gazeteleri ŞANLIURFA HABER SİVEREK HABER ŞANLIURFA GAZETESİ Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor BAŞKAN YILDIZ ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor!