MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Siverek’in Turizmi İçin Elini Taşın Altına Koydu
Siverek’in Turizmi İçin Elini Taşın Altına Koydu
Siverek’in Turizmi İçin Elini Taşın Altına Koydu

Şanlıurfa’nın tarihi yerleşkelerinden biri olan Siverek İlçesinde bulunan Takaron Vadisi önemli bir değer olarak turizme katkı sağlamaya devam ediyor. Takaron Vadisi için yapılan turistik hizmetler sürerken Takaron Vadisine katkı sağlamak isteyen Siverek İl Yapma ve Kalkındırma Derneği Takaron Vadisine çıkarma yaptı.

Takaron Vadisi Siverek İlçesi’nin turistik açıdan gelişmesine katkı sunmaya devam ediyor. Takaron Vadisine katkı sağlamak amacıyla bölgeye giden Siverek İl Yapma ve Kalkındırma Derneği incelemelerde bulundu. Dernek Başkanı ve yönetimi, girişimci Hasan Köprüsüz tarafından Takaron Vadisinde kendi imkanlarıyla başlattığı mesire alanını yerinde görmek ve katkı sunmak için ziyaret etti.

Mesire alanına ziyarette bulunan Sivil-Der Başkanı Ayhan Ekinci yaptığı açıklamada; ”Bizler yıllardır Takoran Vadisini saklı cenneti tanıtmak için emek veriyoruz bugün Fırat gezginler kulübü ile birlikte bölgede kendi imkanlarıyla özel mülkünde mesire alanı yaptığını duyduk bu sevindirici durum bizleri çok mutlu etmiştir” dedi.

Başkan Ekinci; “Yönetimimizle birlikte kendisine hem katkı sunmak ve fikir paylaşımında bulunmak için Takoran Vadisine geldik. Gördüğümüz manzara karşısında hayran kaldık 500 ağaç ekilen alanda özel kamping alanlar yapıldığını gördük ayrıca genç girişimci Hasan Köprüsüz’ün güzel bir sosyal tesis yapacak, kendin pişir kendin ye imkânı sunacak. Piknik alanı yapacak olan bölgeye ağaçlandırılarak doğaya da katkı sunulacak.

Girişimci Hasan Köprüsüz ise, yetkililerden destek beklediğini, mesire alanının 20 dönum üzerine planladığı kendi imkanlarının bir yere kadar olduğunu belirtti. Bu manada Herkese seslenerekdestek istedi. Ayrıca ilçe Kaymakamı ve belediye başkanını bölgeye davet eden Köprüsüz, turizm açısından ilçeye büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Galeri
📆 23 Şubat 2021 Salı 17:12   ·   💬 0 yorum   👀 1.074 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 HAZİRAN 2021 ÇARŞABA

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA GAZETESİ BAŞKAN YILDIZ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi siverek gazetesi SİVEREKHABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor SİVEREKGAZETELERİ Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret ŞANLIURFA HABER SİVEREK HABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek gazete Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şuçgad’tan Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Urfa Haber Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFAHABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek gazeteleri Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor FATİH ERBAKAN gazete siverek