MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Ekonomi, Manşet » SİVEREK’İN UNUTULAN YÜZÜYDÜ
SİVEREK’İN UNUTULAN YÜZÜYDÜ
SİVEREK’İN UNUTULAN YÜZÜYDÜ

İsyan  eden mahalle muhtarı belediyelere teşekkür ediyor

Tarihi mahallenin 100 yıllık sorunu çözülüyor!

Siverek İlçesine bağlı Hamidiye Mahallesinde 100 yıldır çözülemeyen altyapı sorunu Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediyesi tarafından çözüme kavuşturuluyor.

 

 

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesine bağlı Tarihi Hamidiye Mahallesinde yaşanan 100 yıllık sorun artık çözüme kavuşuyor. Taş kanalizasyondan dolayı mahalle de bulunan evlerde nem ve rutubetin oluşmasıyla kötü kokular sarıyordu. Mahallenin farklı birçok sorunu bulunurken zamanla hepsinin tek tek çözülmesini isteyen Mahalle muhtarı Osman Sultan, “tarihi bir mahalle ama sahibi olmayan bir mahalle” dedi.

“MAHALLE SAKİNLERİMİZ ÇOK RAHATSIZDI”

Mahalle Muhtarı Osman Sultan; “Yaklaşık 100 yıldır sorunumuz olan alt yapı sorunu heyet Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Siverek Belediyesi tarafından şu an yapılıyor.

 

Burada bize yardımcı olan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Çalışmaların devamını bekliyoruz. Çok teşekkür ederiz. Buralarda kanalizasyonumuzun kabul olduğu taş kanalizasyondan dolayı evlerimize camilerimize zamanla bozulan kabukların su sızdırmasından dolayı evlerimizden oluşan nem rutubet kokular falan bu mahalle sakinlerimizi çok rahatsız etti. Şimdi ise yapılan bu çalışmalardan sonra inşallah bunu da halledeceğiz.  Bundan sonra daha başka sorunlarımız var, inşallah bu sorunu çözdükten sonra onlara adapte olacağız” dedi.

“TARİHİ MAHALLE AMA SAHİBİ YOK”

Muhtar Sultan; “Bu mahalle Siverek’in en eski mahallerinde birisi, tarihi bir mahalle ama sahibi olmayan bir mahalle aynı zamanda. Şimdi yavaş yavaş düzeltmeye yavaş yavaş iyileştirmeye çalışacağız.  Buradan yetkililerimize sesleniyoruz. Bu konuda destek olurlarsa çok sevinirim. Bu bir hizmettir, bizim onları oraya seçmemizin asıl ana temeli bu. Burada ne kadar çok hizmetleri olursa halkımız onları takdir edecektir kadar destekleyecektir yani” ifadelerine yer verdi.

“ÇOCUKLARIMIZIN PARK HAYALİ VAR”

Mesela Hamidiye mahallemizin şu an başka bir sorunu var, çocuklarımızın sorunu DİYEN Muhtar Osman Sultan; “Çocuklar bizi gördükleri zaman ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bir park sorunumuz var o sorunumuzu da çözseler çok iyi olur. Buradan sizin vasıtanızla rica ediyoruz. Yani çok büyük değil küçük çocuklarımızın oynayabileceği yaşlılarımızın dinlenebileceği parkımız olsa güzel olur. Buradan yetkililere sesleniyorum rica ediyorum bir parkta istiyoruz onlardan. Allah razı olsun. Teşekkür ediyoruz” dedi.

📆 13 Ağustos 2020 Perşembe 17:07   ·   💬 0 yorum   👀 1.693 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 ŞUBAT 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 ŞUBAT 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Fatih Erbakan: Milli Uzay Çalışmalarını Destekliyoruz Ancak Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREKGAZETELERİ Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Ak Parti Siverek Kadın Kollarından Kaymakam Ongu'ya Ziyaret Şuçgad’tan siverek gazeteleri Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ŞANLIURFA GAZETESİ gazete siverek ŞANLIURFAHABER Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz SİVEREKHABER siverek gazetesi siverek gazete Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREK HABER ŞANLIURFA HABER Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı BAŞKAN YILDIZ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Siverekli İşçileri Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı: 11 Yaralı Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi