SİVEREK’İN ZAM ŞAMPİYONU PEYNİR OLDU – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
SİVEREK’İN ZAM ŞAMPİYONU PEYNİR OLDU
SİVEREK’İN ZAM ŞAMPİYONU PEYNİR OLDU

Peynirin ana yurdunda yem sıkıntısından dolayı fiyatlar ard arda artıyor
Türkiye’de kaliteli süt ürünlerinin ve özelikle peynirin yurdu olarak bilinen Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde başta peynirin ve diğer süt ürünlerinin fiyatı üç katına kadar yükseldiği belirtildi.

Yıllardır ilçede peynir satışı yapan Celal Yayla” süt üreticileri genel olarak besicilerden aldığımız peyniri on gün sonra aynı fiyata alamıyoruz.
Peynirin ana yurdu olarak bilinen Siverek ilçesinde bir ay önce kaynatılmış peynirin kilosu 45 TL’den satılırken, bu gün fiyatlar 120 TL’ye kadar çıkmış. Üreticiden aldığımız peynirin fiyatı her gün değişiyor. Bizde tüketiciye karşı mahcup oluyoruz ama elden bir şey gelmiyor. Bugün pazara inen taze peynirin fiyatı 60 TL’ye çıkmış” dedi.

Uzun yıllardan beri besicilik ve süt üreticiliği yapan Mehmet Güngör her gün artan yem fiyatlarından yakınarak şunları kaydetti” Bölgemizde başta yaşanan kuraklık yüzünden hayvanlarımızı beslemekten zorluk çekiyoruz. Son on yıldır bölgede yeterince yağış düşmediği için meralarda ot yeşermiyor. Yem fiyatları her gün zamlanıyor bizde mecburen süt ürünlerine zam yapıyoruz”
Yem fiyatları artıkça süt ürünlerinin fiyatı da aratacağını belirten peynirciler “ bunlar iyi günlerimizdir yorumunu” yaptılar.

Galeri
📆 23 Eylül 2022 Cuma 10:42   ·   💬 0 yorum   👀 640 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR