MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Siverekli Akademisyen Kırhan, Doçent Oldu
Siverekli Akademisyen Kırhan, Doçent Oldu
Siverekli Akademisyen Kırhan, Doçent Oldu

Harran Üniversitesi hastanesinde görev yapan Siverekli akademisyen İdris Kırhan, doçent oldu.

Uzun süredir memleketi Şanlıurfa’da çalışan akademisyen İdris Kırhan, Harran Üniversitesi iç hastalıkları ana bilim dalında öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

Kırhan, bir süre önce ÜAK Başkanlığına İç Hastalıkları dalında gönderilen eserin başarılı olarak değerlendirilmesinin ardından doçentlik unvanına kavuştu.

Akademik kriterleri yerine getirmesiyle doçent ünvanı alan İdris Kırhan yaptığı açıklamada, uzun bir eğitim hayatının kendisini beklediğini söyledi.

Uzun yıllardır verdiği emeklerin karşılığını almaya başladığını dile getiren İdris Kırhan, “Siverek’in Beydeş köyünde başladığım eğitim hayatımı Rabbim bugün doçent olmayı nasip ederek taçlandırdı. Bu özel günde, akademik hayatımın en gurur verici ödülünü aldığım için son derece mutluyum. Önümüzde uzun bir eğitim hayatı var. İnsanlık tarihi göstermiştir ki dünyevi bütün unvanlar fani fakat gönül ehli olarak bıraktığınız eserler daima bakidir. Bu süreci iyi değerlendirip, önemli projelerle vatanımıza, milletimize, kıymetli hemşerilerimize, öğrencilerimize ve özellikle Harran Üniversitemize katkı sağlamak için var gücümle çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

Bugünlere ulaşmasında büyük payı olan ailesine teşekkür eden Kırhan, doçentlik sınavı döneminde destek verenleri de unutmayarak, “Öncelikle bana sabır gösteren eşim, çocuklarım ve ailem başarımın mimarlarıdır. Akademik kariyerim boyunca desteklerini hiç esirgemeyen saygı değer hocalarıma yardımları için ayrıca minnettarım, teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kırhan’ın doçentlik unvanı alması sağlık çalışanlarının yanı sıra memleketi Şanlıurfa ve Siverek’te sevinçle karşılandı. Haberi alan sosyal medya kullanıcıları, Kırhan’ı tebrik etti.

1981 yılında Siverek ilçesinde doğan İdris Kırhan, ilk öğretime Beydeş köyünde başladı. Gazipaşa ilkokulundan mezun olarak Siverek Anadolu ve Siverek Lisesinde orta öğretimini tamamlayan Kırhan, 2000 yılında başladığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2006 yılında mezun oldu.

Mecburi hizmetini Siverek ana çocuk sağlığında tamamlayarak 2008 yılında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde iç hastalıkları ihtisasına başlayan Kırhan, 2012 yılında Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine uzman hekim olarak atandı.

2016 yılından bu yana Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışan Doçent İdris Kırhan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

📆 22 Şubat 2021 Pazartesi 16:12   ·   💬 0 yorum   👀 632 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazete Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazetesi Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞANLIURFAHABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek hedef gazetesi BAŞKAN YILDIZ ŞANLIURFA GAZETESİ SİVEREKGAZETELERİ Urfa Haber Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ gazete siverek Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. SİVEREK HABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek gazeteleri Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi SİVEREKHABER FATİH ERBAKAN Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor ŞANLIURFA HABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şuçgad’tan