MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, Siverek » SİVEREKLİ AKADEMİSYENLER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
SİVEREKLİ AKADEMİSYENLER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
SİVEREKLİ AKADEMİSYENLER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde düzenlenen kariyer günleri kapsamında Doçent İdris Kırhan ve Doçent Murat Ulutaş, öğrencilerle buluştu.

Karacadağ Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kariyer günleri etkinlikleri kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri, öğrencilere deneyimlerini aktardı.

Okulun konferans salonunda öğrencilere başarılı olmanın yollarını anlatan akademisyenler, yaşadıkları zorluklardan bahsetti.

Bugün bilgiye ulaşmanın kolaylaştığını belirten Doçent Doktor İdris Kırhan, “İlkokulu ve ortaokulu zor şartlar altında okudum. Lise dönemlerinde de bilgiye ulaşmamız kolay olmadı. Mesela kaynak kitaplara ulaşmak bugün gibi kolay değildi. Bir soru bankasına ulaşabilmek için Şanlıurfa merkezdeki bir dershaneye gitmek zorunda kaldığımı hatırlıyorum. Başarılı olabilmek için azimli ve kararlı olmak gerekiyor. Her şeyden önce kendinizi inandırmalısınız, kalben buna inanmanız gerekiyor.” dedi.

Hayatın uzun bir maraton olduğunun unutulmaması gerektiğini vurgulayan Doçent Doktor Murat Ulutaş, şunları kaydetti: “Akademik çalışmalar sizin için yeterli mi? Hayatın uzun bir maraton olduğunu düşünürsek o çalışma üniversite sınavı için yeterlidir. Oysa şu anda genç beyinlerinizin farklı şekilde eğitilmesi gerekiyor. Bu farklı şekilde eğitimle beyninizin düşünebilme kapasitesi bilgi üretebilme kapasitesini arttırmanız lazım. Bu kapasiteyi arttırmanın tek yolu mutlak yolu kitap okumaktır. Okumaktan kastım fantastik romanlar değil, elbet onlarda okunabilir ancak önemli gördüğüm dünya klasikleri gibi eserleri okumanızdır.”

Yaklaşık bir saat süren program öğrencilerin sorularına cevap verilmesiyle devam etti.

Program, akademisyenlere plaket verilmesinin ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Programa Eğitim Bir-Sen Siverek temsilcisi Fikret Aslanparçası, Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi Sekreteri Mustafa Karacadağlı, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Galeri
📆 13 Ocak 2022 Perşembe 12:01   ·   💬 0 yorum   👀 151 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 20 Ocak 2022 Perşembe (www.siverekgazetleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi SİVEREK HABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek ŞANLIURFA HABER Şuçgad’tan Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek belediyesi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz ŞANLIURFA GAZETESİ gazete siverek Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Urfa Haber siverek gazeteleri SİVEREKGAZETELERİ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler BAŞKAN YILDIZ FATİH ERBAKAN Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek hedef gazetesi GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu SİVEREKHABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek gazete SİVEREK SON DAKİKA Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek gazetesi