MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, Son Dakika » SİVEREKLİ BİLİM İNSANLARI LİSELİLERE İLHAM KAYNAĞI OLUYOR
SİVEREKLİ BİLİM İNSANLARI LİSELİLERE İLHAM KAYNAĞI OLUYOR
SİVEREKLİ BİLİM İNSANLARI LİSELİLERE İLHAM KAYNAĞI OLUYOR

Harran Üniversitesi (HRÜ) öğretim görevlileri Doç. Dr. İdris Kırhan ve Doç. Dr. Murat Ulutaş, Yusuf Sami Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Kariyer günleri kapsamında Siverek’e gelen bilim insanları, lise öğrencileriyle bir araya geldi.

Karacadağ Anadolu Lisesi’ndeki programın ardından Yusuf Sami Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne geçen akademisyenler, konferans salonunda öğrenciler buluştu.

Hayat hikayeleri hakkında gençlere bilgi veren Kırhan ve Ulutaş, zorlu yaşam koşullarında başarı merdivenlerini nasıl tırmandıklarını anlattı.

Siverek’in ücra bir köyünde zor şartlar altında eğitim yaşamına başladığını dile getiren Doç. Dr. İdris Kırhan, “İlkokulu birleştirilmiş sınıf olarak tabir edilen bir okulda okudum. Tabi o dönemin şartları bugün gibi değildi ve bilgiye erişmek bugün gibi kolay değildi. Zor şartlarda biten ilkokulun ardından şehir merkezinde ortaokul ve lise derken kendimi Bursa’da buldum. Daha önce hiç şehir merkezine çıkmamış olan ben Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime başlayacaktım. Sudan çıkmış balık misali bir haldeyken üniversite hayatının ardından mesleğe başladım. Başladım ancak öğrenmeye hiç ara vermedim ve hala da öğrenmeye devam ediyorum. Size en önemli tavsiyem öğrenmeye doymayın ve bu açlık hayatınızın merkezinde olsun.” dedi.

Liseli gençlere kendilerine bir hedef koymalarını isteyen Doç. Dr. Murat Ulutaş ise, hedefi olmayan bireylerin yaprak misali rüzgarda savrulacağını belirtti.

Ulutaş, “Hedefinizi belirledikten sonra kendinize dürüst olun ve kendinizi tanıyın. Unutmayın ki kendisine dürüst olan bireyler zaman içinde kendisini tanır ve ne istediğini daha iyi bilir. Bunları başaran insanlar sevdikleri meslekleri yapar ve mutlu olur. Bütün bunları yaparken yorulduğunuzu düşünebilirsiniz ancak asla pes etmeyin ve o yolda başarılı olmak için çalışın hatta daha çok çalışın. Başarının anahtarı çalışmaktan geçer. Bizler bugün bu başarıları çok çalışmaya borçluyuz ki bu çalışmayı sürdürüyoruz. Sizlerde başarılı olmak için çok çalışın.” diye konuştu.

Yaklaşık bir saat süren program, öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla tamamlandı.

Akademisyenler, öğrencilerin fotoğraf taleplerini geri çevirmeyerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Galeri
📆 10 Haziran 2022 Cuma 12:13   ·   💬 0 yorum   👀 458 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 2 ARALIK 2022 Cumartesi(www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi – 2 Aralık 2022 Cuma – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR