MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Siverekli Çölyak Hastaları Yardım Bekliyor
Siverekli Çölyak Hastaları Yardım Bekliyor
Siverekli Çölyak Hastaları Yardım Bekliyor

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde yaşayan çölyak hastası Gökhan Baylan tüm çölyak hastaları için harekete geçerek Siverek Belediyesinden yardım istedi.Şanlıurfa’nın en büyük ilçesi olan Siverek’te 137’ye yakın çölyak hastası yardım bekliyor.

 

Çölyak hastalarının sorunları ve hassasiyetini dile getirmek için yola çıkan çölyak hastası Gökhan Baylan, Siverek Belediye Yardımcısı Hasan İzol ile görüşerek taleplerini iletti.

Baylan, kendi gibi çölyak hastası olan kişilerin sorunlarını dinleyip not alarak Başkan İzol ile istişarede bulundu. Çölyak hastası Baylan, taleplerini sıralayarak;

1-Ekmek temin etmek için bir fırınımız yok (çölyak hastalarımıza taze ekmek yemek istiyoruz)

2- Çölyak hastaları olarak bir yer talep ediyoruz (Siverek engelliler kalkındırma derneği çatısı altında bir birim kurulmasını istiyoruz)

3- bütün Urfa çevresi çölyak hastaları hangi imkanlardan faydalanıyorsa aynısını biz Siverek Çölyak hastaları istiyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Siverek İlçesinde 137’ye yakın çölyak hastasının olduğuna dikkat çeken Baylan, Siverek gibi büyük bir ilçede bu sorunların çözülmesi olanaklı ve Başkan Yardımcımız Hasan İzol’da bizlere yardımda bulanacağı sözünü verdi’’ ifadelerini kullandı.

 

📆 21 Kasım 2019 Perşembe 17:18   ·   💬 0 yorum   👀 296 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir