MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREKLİ DOKTOR YONCA AYAS İFTARDA ENGELLİLERLE BİR ARAYA GELDİ
SİVEREKLİ DOKTOR YONCA AYAS İFTARDA ENGELLİLERLE BİR ARAYA GELDİ
SİVEREKLİ DOKTOR YONCA AYAS İFTARDA ENGELLİLERLE BİR ARAYA GELDİ

AYASIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR YEMEĞİNİN ARDINDAN DOKTOR AYAS ENGELLİLER DERNEĞİNİN GÖNÜLLÜ ÜYE DEFTERİNE KAYIT YAPTIRDI

 

Yıllarca Şanlıurfa’nın dışında yaşayan, memleketinde, kendi insanlarına hizmet yapabilmek için gönüllü olarak Şanlıurfa Balıklı göl devlet hastanesinde doktorluk yapan Yonca Ayas Şanlıurfa’ya geldikten sonra halkla bütünleşmek, halkın sağlık sorunlarının yanı sıra sosyal sorunlarıyla da ilgilenmeye başladı.

Doktor Yonca Ayas, Dünya engelliler haftası dolayısıyla, doğduğu, çocukluğunu yaşadığı memleketi Siverek’te engelli aileleriyle düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Engelli aileleriyle yakından ilgilenen sağlık ve sosyal sorunlarını dinleyip, not alan Doktor Ayas. Okunan yasini şerifin ardından iftarını Siverek engelliler derneği bahçesinde kurulan sofrada engelli aileleriyle birlikte açtı.

Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş’in daveti üzerine Doktor Yonca Ayas üyelik defterini doldurarak gönüllü üye oldu.

Doktor Ayas verdiği iftar yemeğinin ardından şunları kaydetti ”Bu gün burada, Siverekli engelli ailesi mensubu kadınlarla bir araya gelmem beni dünyanın en mutlu insanı   yaptı. Dertleşti sarıldık birbirimize çocukluğuma gittim çocukluğum Siverek’te geçti anılar tazelendi,çok duygusal anlar yaşadım benim için  harika bir gün oldu.İftar yemeğine katılan tüm engelli ailelerine ve buluşmamıza  vesile olan Dernek başkanı Feridun Şenateş’e teşekkür ediyorum” dedi.

Yemeğin ardından Doktor Yanca Ayas ailelerin isteğini kırmayarak topluca fotoğraf çektirdi.

 

Galeri
📆 20 Mayıs 2019 Pazartesi 15:57   ·   💬 0 yorum   👀 333 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 MAYIS 2020(www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 MAYIS 2020(www.siverekgazeteleri.com)

YAZARLAR