MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREKLİ ENGELLİLER ENGELLİ ARACI İSTİYOR
SİVEREKLİ ENGELLİLER ENGELLİ ARACI İSTİYOR
SİVEREKLİ  ENGELLİLER  ENGELLİ ARACI İSTİYOR

Siverek  Bedensel Engelliler  daha rahat ulaşım sağlamak amacıyla Engelli aracı istiyorlar. Siverek engelliler dernek  başkanı Feridun Şenateş yaptığı açıklamasında  38 İlden büyük olan Kentimizde yaklaşık sekiz bin engellinin yaşadığını bunların içinde 2147 engellinin ağır engelli olduğunu ve bakıma muhtaç olduğunu belirtmek isterim.

Bununla beraber Hilvan’da sosyal hizmet merkezinin olmaması nedeni ile Siverek sosyal hizmet merkezine kayıtlı olarak bu gün itibari ile Siverek’te 2147  Hilvan da ise 409 olmak üzere toplamda 2556 ağır engellinin olduğunu bu engelli kardeşlerimizin hastanelere gidip gelme konusunda çok zorluklar  yaşadığını vurguladı.

Siverek Devlet Hastanesine giden Engelli vatandaşların çoğunu  Şanlıurfa ve Diyarbakır’a sevk edilmektedir.

Şanlıurfa ve Diyarbakır Minibüslerinde Akülü ve Manuel Sandalye olmaması nakil işlemlerinde engellilerimize önemli derecede sıkıntı vermektedir.

2556 engellinin yarısından fazlası yatalak durumdadır. Tüm engelli ailelerimiz çok zor durumdadır Diyarbakır’da 5 engelli aracı varken Şanlıurfa da 6 tane engelli aracı varken 2556 ağır engellinin yaşadığı

Siverek’te bir engelli aracın olmaması biz engellilerin suçu değildir Acilen Siverek kaymakamlığınI Siverek Belediye Başkanını  ve sosyal hizmet merkez yöneticilerini  acilen bu sorunumuzu çözmelerini istirham ediyoruz dedi.

 

 

 

 

Galeri
📆 05 Mart 2020 Perşembe 17:54   ·   💬 0 yorum   👀 455 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR