MENÜ ☰
SİVEREKLİ ESNAFTAN ÖRNEK DAVRANIŞ
SİVEREKLİ ESNAFTAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Siverek ilçesiCamikebir Mahallesinde el sanatları ve iplikçilik ile geçimini sağlayan Ahmet Çakır’dan herkese örnek teşkil edecek davranış Türkiye ye covid-19’un  gelmesiyle beraber maske ve kolonyalarda fahiş fiyatlar ortaya çıkmıştı. Bir çok esnaf maske ve kolonyayı fahiş fiyattan satarken bir çoğu da Ahmet Çakır gibi ihtiyaç sahiplerine ücretsiz temin ediyor.

 

Siverek halkına seslenen Çakır; bugünün birlik günü olduğunun altını çizerek şunlara değindi “Son zamanlarda maskeyle kolonya üzerindeki aşırı bir olumsuzluk havahâkimdi. Bizde halkımıza biraz daha yardımcı olabilmek adına “herkes kendi maskesini kendisi yapsın” sloganıyla yola çıkarak malzemesini maddi durumu el verişsiz olan ailelerin  malzemesini biz karşılıyoruz. Maskeyi yapmasını bilenlerde var bilmeyenlerde, yapmasınıbilenler  gelip malzemeleri götürüp kendi yapıyor, bilmeyenlere de biz burada kendimiz yapıyoruz.

Beş liralık malzemeyi  burada 50 kuruşa satıyoruz. Geçen günlerde hastaneye 700- 800 liralık malzeme hibe ettik. Bugün birlik günüdür. Kim milleti için, halkıiçin bir fedakârlık yapabiliyorsa ne mutlu onadır. Ferah günde bu millet buraya alışverişe geliyorsa ve birçok yerde işimi görüyorsa gün olur bende elimden geleni yapmak zorundayımHerkesin elinde mutlaka bir olanak vardır. Herkes kendine yakışanı yapar. Bizlerde kendimize yakışanı yapıp fırsatçılara ortalığı bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Galeri
📆 27 Mart 2020 Cuma 16:47   ·   💬 0 yorum   👀 142 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 EKİM 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR