MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » SİVEREKLİ ESNAFTAN ÖRNEK DAVRANIŞ
SİVEREKLİ ESNAFTAN ÖRNEK DAVRANIŞ
SİVEREKLİ ESNAFTAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Siverek ilçesiCamikebir Mahallesinde el sanatları ve iplikçilik ile geçimini sağlayan Ahmet Çakır’dan herkese örnek teşkil edecek davranış Türkiye ye covid-19’un  gelmesiyle beraber maske ve kolonyalarda fahiş fiyatlar ortaya çıkmıştı. Bir çok esnaf maske ve kolonyayı fahiş fiyattan satarken bir çoğu da Ahmet Çakır gibi ihtiyaç sahiplerine ücretsiz temin ediyor.

 

Siverek halkına seslenen Çakır; bugünün birlik günü olduğunun altını çizerek şunlara değindi “Son zamanlarda maskeyle kolonya üzerindeki aşırı bir olumsuzluk havahâkimdi. Bizde halkımıza biraz daha yardımcı olabilmek adına “herkes kendi maskesini kendisi yapsın” sloganıyla yola çıkarak malzemesini maddi durumu el verişsiz olan ailelerin  malzemesini biz karşılıyoruz. Maskeyi yapmasını bilenlerde var bilmeyenlerde, yapmasınıbilenler  gelip malzemeleri götürüp kendi yapıyor, bilmeyenlere de biz burada kendimiz yapıyoruz.

Beş liralık malzemeyi  burada 50 kuruşa satıyoruz. Geçen günlerde hastaneye 700- 800 liralık malzeme hibe ettik. Bugün birlik günüdür. Kim milleti için, halkıiçin bir fedakârlık yapabiliyorsa ne mutlu onadır. Ferah günde bu millet buraya alışverişe geliyorsa ve birçok yerde işimi görüyorsa gün olur bende elimden geleni yapmak zorundayımHerkesin elinde mutlaka bir olanak vardır. Herkes kendine yakışanı yapar. Bizlerde kendimize yakışanı yapıp fırsatçılara ortalığı bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Galeri
📆 27 Mart 2020 Cuma 16:47   ·   💬 0 yorum   👀 246 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazetesi ŞANLIURFA GAZETESİ ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek hedef gazetesi gazete siverek SİVEREK HABER siverek gazeteleri Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! BAŞKAN YILDIZ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! FATİH ERBAKAN BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek Şuçgad’tan Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREKGAZETELERİ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı SİVEREKHABER siverek gazete Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Urfa Haber Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı ŞANLIURFAHABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ ŞANLIURFA HABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı