- I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I - http://siverekgazeteleri.com -

Siverekli Gazetecilerden Öğren Davranış

 

Kan bağışına ilgiyi artırmak için vatandaşlarla birlikte kan bağışı yaptılar Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, görev yapan yerel ve ulusal medya organlarında görev yapan, bir gurup gazeteci ilçede kan bağışına destek olmak amacıyla Siverekli vatandaşlarla birlikte kan bağışında bulundular.

 

Gazetecilerin  kan bağışı Siverek’te  toplanan Kan Bağışına katkı sağlayıp örnek oldukları için  ilçede yaşayan vatandaşlar gazetecileri bu davranışlarından dolayı tebrik ettiler.

İlçenin Cumhuriyet meydanında üç gün boyunca kan bağışı almaya başlayan gezici kan ekibi Sivereklilerin kan bağışından memnun.

Kızılay yetkilileri 3 ay arayla gezici Tır ile Siverek’te kan bağışı topladıklarını ve günlük 600-700 arası kan ünitesi topladıklarını belirterek, Siverek’te kan bağışıa yoğun bir ilgi olduğunu belirtti.

Gazeteciler adına bir açıklamada bulunan Anadolu Ajansı Siverek Muhabiri Cuma Sarı, meslektaşlarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti” dünyada en hayırlı bağış ve yardım kan bağışıdır. İnsanlar bağışladıkları kanla yeni yaşamlara katkıda bulunuyorlar. Siverek halkı genel anlamıyla yardımsever bir halktır. Kan bağışı konusunda da hassastır. Biz sadece insan olmanın gereğini yaptık, kan bağışı konusunda fedakârca çalışan Kızılay sağlık görevlilerine teşekkür ediyorum” dedi

Üç gün boyunca kan bağışı toplayamaya devam edecek olan Kızılay, sağlıklı ve kan bağışı yapabilecek herkesi kan vermeye davet etti.