MENÜ ☰
SİVEREKLİ HACILAR DUALARLA UĞURLANDI
SİVEREKLİ HACILAR DUALARLA UĞURLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı Siverek İlçe Müftülüğünün organizasyonuyla Siverek’ten kutsal topraklara gidecek hacı adayları dualarla uğurlandı.Kafilenin hareketi öncesinde Siverek İlçe Müftülüğünün organizasyonuyla şehirler arası Terminali’nde bir program düzenlendi.

 Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Müftü vekili Muhammed ALPHAN, Hacca gitmeyi, o mübarek beldeleri görmeyi büyük bir hasretle bekleyen hacı adaylarını tebrik ederek
Cenab-ı Hak, onları sağlık ve afiyet içinde bu ibadeti usulüne uygun olarak yapmaya muvaffak kılsın” ifadelerini kullandı.
   Müftülük yetkililerince, hacı adaylarına, hac ibadetiyle ilgili seminerlerde bilgiler verildiğine işaret eden ALPHAN, şöyle devam etti:
  “Bundan sonrada hocalarımız, kafile başkanlarımız ve grup görevlilerimiz, Mekke ve Medine’de görevlendirilen irşat ekibinde yer alan hocalarımız yeri geldikçe sizi bilgilendirecekler.
Sizlerden istirhamım, sizlerin daha iyi ibadet edebilmeniz için rehber olarak görevlendirilen önce kafile başkanlarınıza ve din görevlisi arkadaşlarımıza uymanız.
Onların sizden yapmanızı istediği şeyler, muhakkak suretle sizin daha iyi bir hac yapmanız, sağlıklı ve güvenli olarak bu ibadeti tamamlayıp ülkemize, eşinize, dostunuza çoluk çocuğunuza kavuşmanız içindir

Peygamber Efendimizin “Mebrur olan bir haccın karşılığı sadece ve sadece cennettir” buyurduğunu hatırlatan ALPHAN, sözlerini şöyle tamamladı:
“Peygamber Efendimizin müjdesine nail olarak ailelerinize çocuklarınıza eş ve dostunuza dönmenize Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum.”
    Programın sonunda İlçe Müftü Vekili Muhammed ALPHAN, hacı adayları için dua etti.
Hacı adayları, daha sonra Şanlıurfa Havalimamına doğru  hareket etti.
Siiverek’ten 134 hacı adayı  3.kafile olarak  bugün (20.07.2018) kutsal topraklara gidip  01.09.2018 tarihinde dönecekler.
Programa, İlçe Müftü Vekili muhammed ALPHAN  Müftülükten yetkililer ve çok sayıda hacı adayı ile yakını katıldı.Mehmet Fatih SERGİ
📆 20 Temmuz 2018 Cuma 16:19   ·   💬 0 yorum   👀 37.730 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 KASIM CUMA 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR