MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Siverekli Mavi Marmara Gazisinin Adalet Sevinci
Siverekli Mavi Marmara Gazisinin Adalet Sevinci
Siverekli Mavi Marmara Gazisinin Adalet Sevinci

Yargıtay, Mavi Marmara’da mağdur olanlara İsrail’le yapılan anlaşmayı gerekçe göstererek tazminat yolunu kapatan yerel mahkeme kararlarını bozdu.

 

İnsani yardım kampanyası kapsamında Antalya limanında Gazze’ye gitmek üzere 28 Mayıs 2010’da hareket eden “Mavi Marmara” adlı gemi İsrail ordusu tarafından saldırdı düzenlenmişti düzenlenen saldırıda 10 kişi hyatını kaybetti çok sayıda kişide yaralanmıştı. Hayatını kaybedenler için tanzimat ödemeleri yapılırken yaralanan çok sayıda kişide tanzimat ödenmesi için davacı oldu.

Yaralıların yerel mahkemelere açtığı davalar yerel mahkeme kararıyla rededilmişti. Dosyalar Yargıtay 4. Hukuk Dairesine geldi. Daire, yerel mahkemelerin bu yönde verdiği kararları bozdu.

28 Mayıs 2010 yılında Mavi Marmara gemisinde bulunan ve 3 kurşun ile yaralanan Siverekli Cevdet Ökenek; “zaten biz baştan belli Türk hukukuna güveniyorduk İsrail faşizmine karşı amacım sadece para değil uluslararası arenada faşist, zalim bir devlet olduğunu ispatlamak için bu davayı açmıştık. Biz bu karardan çok memnunuz Türk hukukunun adaletine güveniyoruz İsrail devletini mahkum edeceğiz “dedi.

📆 29 Eylül 2019 Pazar 13:09   ·   💬 0 yorum   👀 421 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 OCAK 2020(www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 22 OCAK 2020(www.siverekgazeteleri.com)

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR