SİVEREKLİ MİNİKLER “AY LAV YU” DİYEBİLECEK – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREKLİ MİNİKLER “AY LAV YU” DİYEBİLECEK
SİVEREKLİ MİNİKLER “AY LAV YU” DİYEBİLECEK
SİVEREKLİ MİNİKLER “AY LAV YU” DİYEBİLECEK

ALKIM Anaokulu; İstanbul Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Gönüllüevi ve KAE Preschools işbirliği ile  Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde anaokullarına devam eden çocuklar için geliştirdiği İngilizce dil eğitimi destek  projesini hayata geçirdi.

Aralarında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan Türkan Koyuncu Anaokulu, Gülabibey Anasınıfı, Mareşal Fevzi Çakmak Anasınıfı, Halit Gürpınar Anasınıfı ve ülke geneli bir çok anasınıfı müdür ve öğretmenleri projeye katılım sağladı. Proje kapsamından yararlanmak isteyen okulların talebinin değerlendirileceği belirtildi.

Yabancı dil eğitimi alamayan çocuklarımızı unutmadıklarını belirten KAE Preschools kurucusu ve  proje yetkilisi Özgür Güloğlu,  Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Gönüllüevi Başkanı ve Alkım Anaokulu kurucu temsilcisi Arzu kılıç Dağbakan projeyle ilgili yaptıkları açıklamada şunları kaydettiler:

“ Edirne’den Kars’a kadar bir çok anaokuluna ulaştık ve eğitime gönül vermiş öğretmenlerimizle farkındalık yaratmak adına  yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attık. KAE Preschools, Alkım Anaokulu ve Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Gönüllüevi olarak; Ülke geneli köy okulu öğrencilerine ve öğretmenlerine dünyaya açılan kapının anahtarını vereceğiz. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlamış olduğumuz  programla okul öncesinde dil eğitimi konusunda öğretmenlere eğitim ve doküman desteği sağlayacağız. Projeye katılım sağlayan öğretmenlerimiz konuya hakim bir şekilde İngilizce dersini  oyunlarla, şarkılarla ve interaktif dramalar eşliğinde öğrencilerine verecekler. Bu özel İngilizce anaokulu eğitimi, çok önemli bir bilinçle buluşarak çocukların farklı kültürleri tanımalarını sağlayacaktır

.

 

Ayrıca belli periyotlarda çevrimiçi toplantılar ve yıl içerisinde iki kez yüz yüze eğitimler yapılacaktır. Projede emeği geçen KAE Preschools yönetici ve öğretmenlerine, Gönüllüevleri Genel Merkezi Müdürü Sn. Engin Baran ve Sn. Özlem Sönmez’e, Koşuyolu Gönüllüevi geçmiş dönem başkanı Sn. Mine Özkul’a, destek veren herkese teşekkür ederiz.En büyük teşekkürü öğrencilerine daha faydalı olabilmek için öğrenmeye devam eden, kendini geliştirmek adına özel hayatından fedakarlık yapan  okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimize etmek istiyoruz.İyi ki varsınız ve iyi ki öğretmen olmuşsunuz.

Galeri
📆 07 Aralık 2022 Çarşamba 14:32   ·   💬 0 yorum   👀 328 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 28 Ocak 2023 Cumartesi (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 27 Ocak 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR