MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREKLİ ÖĞRENCİLER ÇÖPTEN TOPLADIKLARIYLA ATIK MADDELERLE SANAT ESERİ YAPTILAR
SİVEREKLİ ÖĞRENCİLER ÇÖPTEN TOPLADIKLARIYLA ATIK MADDELERLE SANAT ESERİ YAPTILAR
SİVEREKLİ ÖĞRENCİLER ÇÖPTEN  TOPLADIKLARIYLA ATIK  MADDELERLE SANAT ESERİ YAPTILAR

ÖĞRENCİLER ATIK MALZEMELERLE YAPTIKLARI ESERLERİ SERGİLEDİLER.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde sürdürülen Sıfır Atık Projesi kapsamında Siverek Anadolu Lisesinde “Çöpü çöpe atmayalım, çöpü sanat yapalım” sloganıyla Emine Erdoğan’ın projesine sergileriyle destek verdi.

Siverek  Anadolu  lisesi  öğrencileri  Okuldaki boş bir sınıfın atölye olarak kullanıldığı proje kapsamında atık malzemeleri toplayan öğrenciler, tutkalla tuval üzerine yerleştirdikleri malzemeleri boyayarak tablo haline getirdi.

Yaklaşık 6 aylık çalışmanın ardından tamamlanan tablolar, okul idaresi ve  öğrenciler  tarafından  ilçenin Hürriyet caddesi üzerinde   bulunan  Lezgo Parkı’nda sergilendi.

Sergi için yaklaşık 6 ay çalıştıklarını belirten 11’inci sınıf öğrencisi Koçer Gençdal, “Öğretmenimiz kendi yaptığı tabloyu çok beğendik ve aynısından yapmak istedik.

Çevremizdeki atık malzemeleri toplayarak tuval üzerine tutkalla yapıştırdık. Daha sonra siyah onun da üstüne altın yaldız sprey boya yaptık. Eserlerimiz ile de bugün sergi açtık.” diye konuştu.

Sergiye ilginin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Gençdal, şunları söyledi: “Bizim sergiyle amacımız atık malzemeleri tablo olarak da değerlendirebiliriz. Çöplerimizi doğaya atıp kirletmeyelim, doğamızı temiz tutalım.”

Atık malzemeleri toplayarak tuval üzerine yerleştirip tablo haline getirdiklerini ifade eden 12’nci sınıf öğrencisi Derya Gümüştaş ise tabloların tamamlanmasının ardından sergilediklerini söyledi.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Mevlüt Ecer de atık malzemelerin geri dönüşümle doğaya zarar vermeden kullanıldığını söyledi.

Serginin açılışına Siverek Belediye Başkan Vekili Mahmut Güzen, Uygulamalı Bilim Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Ragıp Görgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, STK Temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

📆 01 Mayıs 2019 Çarşamba 16:09   ·   💬 0 yorum   👀 353 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 MAYIS 2020(www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 MAYIS 2020(www.siverekgazeteleri.com)

YAZARLAR