MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREKLİ ŞAİR VE YAZAR SEZAİ AKÇALI’DAN GAZETECİ ŞÜKRÜ DOLAŞ’A ZİYARET
SİVEREKLİ ŞAİR VE YAZAR SEZAİ AKÇALI’DAN GAZETECİ ŞÜKRÜ DOLAŞ’A ZİYARET
SİVEREKLİ ŞAİR VE YAZAR SEZAİ AKÇALI’DAN  GAZETECİ ŞÜKRÜ DOLAŞ’A ZİYARET

ŞAİR VE YAZAR AKÇALI GAZETECİYE İKİNCİ BASIMI YAPILAN İKİ KİTABINI ARMAĞAN ETTİ

Siverek’in yetiştirdiği genç Şair ve Yazarlar kuşağının temsilcilerinden olan bu güne kadar yazdığı iki şiir kitabı ve bir Romanı ile dikkatleri üzerine çeken Siverekli Şair Yazar Sezai Akçalı gazeteci yazar Şükrü Dolaş’ı ziyaret ederek ikinci baskıları yeni yapılan Şiir Kitabı” Bulutlara Merdiven” şiir kitabı ile ilk yazdığı ve ikinci baskısını yaptığı “Göz Bakır”  romanını armağan ederek bir süre sohbet etti.

Ziyaretten büyük bir mutluluk duyduğunun belirten gazeteci Dolaş yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Bilindiği gibi Siverek aydın kültürlü bir yapısıyla Türk ve Kürt edebiyat dünyasına birçok usta kalemi kazandırmış bir kettir. Son yıllarda ilçede kitap okuyan insan sayısı azalsa da bunun geçici bir durum olduğuna inanıyorum. Siverek sıradan bir ilçe olmadığı gibi bu kenttin yetiştirdiği kalemlerde sıradan değil değerli kardeşim yazar, Şair Sezai Akçalı’da güçlü kalemlerimizden biridir, inanıyorum ki güzel kalemiyle Türk edebiyat dünyasında hak ettiği yeri kısa sürede alacaktır.

Yeri gelmişken buradan Siverekli kalemlere bir çağırı yapmak istiyorum; Günlük olarak yayınlanan iki gazetemiz bulunuyor, Siverek ve dünyayla ilgili düşüncelerinizi, şiirlerinizi getirin bu gazetelerimizde yayınlayalım. Değerli Şair ve yazarımızın ziyareti ve iki kitabını imzalayıp armağan etmesi bana onur verdi tekrara kendisine başarılar diliyorum” dedi.

📆 05 Şubat 2019 Salı 16:41   ·   💬 0 yorum   👀 499 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR