SİVEREKLİ ŞAİR VE YAZARLAR OKURLARIYLA BULUŞACAK – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet » SİVEREKLİ ŞAİR VE YAZARLAR OKURLARIYLA BULUŞACAK
SİVEREKLİ ŞAİR VE YAZARLAR OKURLARIYLA BULUŞACAK
SİVEREKLİ ŞAİR VE YAZARLAR OKURLARIYLA BULUŞACAK

Siverek Kültür Bilim ve Sanat Derneğinin organizasyonunda Siverekli şair ve yazarlar okurlarıyla buluşuyor.

Siverek’te Kültür, Bilim ve Sanat alanında birçok çalışma ve etkinliğe imza atan Siverek Kültür Bilim ve Sanat Derneği bu seferde, Siverekli yazar ve şairleri okurlarıyla buluşturuyor.

26 Kasım Cuma günü tarihi gümrük hanında yapılacak olan imza gününe tamamı Siverekli 18 yazar ve şairin katılması bekleniyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Siverek Kültür Bilim ve Sanat Derneği Başkanı Halil Yoğunlu, ‘Amaçlarının Sivereklilere kendi bağrından çıkmış yazar ve şairleri’ tanıtmak olduğunu belirterek,” Siverek Kültür Bilim ve Sanat Derneğinin amacı Bilimsel çalışmalar çerçevesinde Siverek’in kültürünü, sanatını yaşatmaya çalışmak ve bu doğrultuda çalışmalar yapmak, projeler üretmektir. Kısa sürede bunun önemli adımlarını atmış bulunmaktayız. Bu çalışmalarda bizi yalnız bırakmayan ve her daim destek olan Siverekli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. 26 Kasım’da Siverek açısından da çok önemli bir adım atıyoruz. Bu çalışmamız Sivereklilerle, Siverekli yazar ve şairleri buluşturmak. Şimdiye kadar 18 yazarımıza ulaşmış bulunmaktayız, ilerdeki tarihte bu sayımız daha da fazla olabilir. Siverek tarih boyunca dünyaya nam salmış çok sayıda yazar, şair, sanatçı yetiştiren bir şehirdir ama maalesef Siverek halkı bu değerli insanlar hakkında çok fazla bilgi sahibi değildir, işte bizimde burada ki amacımız hem yazar ve şairlerimizi Sivereklilere tanıtmak ve hem de, Siverekliler olarak bu değerli hocalarımıza sahip çıkmaktır. Tüm Sivereklileri ve Siverek aşıklarını 26 Kasım Cuma günü gümrük hanına bekliyoruz” dedi.

Galeri
📆 22 Kasım 2021 Pazartesi 15:35   ·   💬 0 yorum   👀 322 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 2 Şubat 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 1 Şubat 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR