MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Siverekli Vatandaşlar İftardan Sonra Kan Bağışı İçin Sıraya Girdi
Siverekli Vatandaşlar İftardan Sonra Kan Bağışı İçin Sıraya Girdi
Siverekli Vatandaşlar İftardan  Sonra Kan Bağışı İçin Sıraya Girdi

Vatandaşlar “Ramazan ayının en hayırlı bağışı kan bağışıdır Kızılay kan merkezi kan bağışı toplama ekibi kan bağışı için Siverek’te kan bağış çadırı kurdu. İlçenin Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Ağaçhan parkında kurulan kan bağış çadırına Siverekli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

 

İftar saatinin ardından başlayan kan bağışı gece saat 0,1’e kadar devam ediyor. İlçede faaliyet gösteren Hayrat Derneği mensuplarının topluca bağışta bulunurken vatandaşlar kan bağışında bulunmak için sıraya girdiler.

Kan bağışının Cuma gününe kadar devam edeceğinin belirten Bir Damla Kan Talasemi Derneği Başkanı İbrahim Dizlek yaptığı açıklamada şunları kaydetti

Talasemi hastalarının sürekli taze kan gerekiyor, en çok kana ihtiyaç duyan bu tip hastalardır, vatandaşların anacak bağışlarıyla taze kan elde edilebiliyor kan veren tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun Ramazan ayında   yapılacak en büyük hayır  kan bağışı hayrıdır” dedi.

 

📆 21 Mayıs 2019 Salı 17:43   ·   💬 0 yorum   👀 220 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 1 HAZİRAN 2020(www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 MAYIS 2020(www.siverekgazeteleri.com)

YAZARLAR