MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREKLİ VATANDAŞLARIN RAMAZAN TELAŞI!
SİVEREKLİ VATANDAŞLARIN RAMAZAN TELAŞI!
SİVEREKLİ VATANDAŞLARIN RAMAZAN TELAŞI!

Siverek’te ramazan öncesi vatandaşlar alışveriş için yoğunluk oluştururken en çok doğal kuruyemişlere rağbet göstererek hoşaf yapımı için malzemeler aldılar.

 

Ramazan ayına sayılı günler kala vatandaşlar alışverişlerini tamamlıyor. Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde de sokağa çıkma yasağı gelmeden alışverişlerini tamamlamak isteyen vatandaşlar çarşıya akın ettiler. Kuru bakliyat, sahurluk ve diğer ürünlerini alan vatandaşlar tatlı yapımı içinde en fazla kuruyemişlere rağbet ederek hoşaf yapımındaki malzemeleri tercih ettiler.

Koronavirüse rağmen çarşının kalabalık olduğu görülürken sokağa çıkma yasağına takılmadan alışveriş yapan vatandaşlar sosyal mesafe pek dikkat etmediler.

Gıda Maddeleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vahit Sevdalı, ‘güvenli yerlerden alışverişini yapın diyerek vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Başkan Sevdalı; ‘’ Ramazan ayı mübarek aylardan bir tanesidir. Öncelikle hepimiz bu koronavirüsün bitmesi için dua edelim. Bizim Siverek ilçesinin en temel ve doğal olan ürünlerimiz pestil, domates salçamız, biber salçamız, kesme, ceviz sucuklarımız memleketimizin temel gıdalarıdır. Bunlar tamamen köylerimizden gelen doğal ürünlerimizdir. Suni mallara yönelmeyelim bizim amacımız sizin güveninizi alıp ve güvendiğiniz yerlerden alış veriş yapmanızdır. Vatandaşlarımızın doğal olan ürünlere yönelmesini istiyoruz’’ ifadelerine yer verdi.Haber Feyzi DONAN

Galeri
📆 22 Nisan 2020 Çarşamba 17:02   ·   💬 0 yorum   👀 572 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR