MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Siverek’li Yazar Bayraktar’ın İki Darbe Bir Aşk Arası’ Adlı Romanı Çıktı
Siverek’li Yazar Bayraktar’ın İki Darbe Bir Aşk Arası’ Adlı Romanı Çıktı
Siverek’li Yazar Bayraktar’ın İki Darbe  Bir Aşk Arası’ Adlı Romanı Çıktı

Siverek’li eğitimci yazar Mehmet Emin Bayraktar’ın kaleme aldığı roman kitapçılarda yerini aldı.

Şanlıurfa Siverek doğumlu olan Rehber öğretmeni Mehmet Emin 1980 askeri darbesinde Siverek’te ve çevre köylerde yaşanan olayları bizzat o dönemin insanlarıyla konuşarak, olayları roman tadında okuyucuya aktarıyor. 80 darbesine ortam hazırlayan siyasi, ekonomik ve sosyolojik olayların arka planlarını ve kutuplaşmayı gözler önüne seriyor.

 

Müslümanların inanç kıyımından geçtiği 28 Şubat darbesi ve akabinde gelişen olaylarında anlatıldığı kitapta iki darbe ve bir aşkın anatomisi mercek altına alınıyor.

Akıcı bir dille yazılan ‘İki Darbe Bir Aşk Arası’ romanı Türkiye’nin yakın tarihini merak eden özelikle gençler için bir başucu kitabı olma özeliğini taşıyor. Kitabın birinci basımı geçtiğimiz günlerde yapılarak, internet ve kitapçılarda satışı satışa.

Mehmet Emin Bayraktar kimdir?

1976 yılında Siverek’te dünyaya gelen Bayraktar, ilk ve orta öğrenimini burada bitirdi. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesinde tamamladı. Birçok yerel ve ulusal dergilerde yayınlanmış şiir ve yazıları bulunan yazar halen Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmaya devam ediyor.

Galeri
📆 05 Ağustos 2019 Pazartesi 17:20   ·   💬 0 yorum   👀 258 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir