MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » SİVEREKLİ YAZARLARIN DİYARBAKIR ÇIKARMASI
SİVEREKLİ YAZARLARIN DİYARBAKIR ÇIKARMASI
SİVEREKLİ YAZARLARIN DİYARBAKIR ÇIKARMASI

 

İKİ ROMAN-İKİ YAZAR İMZA  GÜNÜNDE  BULUŞMASI

Siverek kentinin yetiştirdiği, Türkiye edebiyat dünyasında haklı bir yere sahip iki yazar ve romancı Kemal Siyahhan ile Rıfat Mertoğlu, yeni çıkan romanlarını okurlarına imzalamak için Diyarbakır’da düzenlenen imza gününde bir araya gelip kitapseverlere kitaplarını imzaladılar.

Yazarlar Kemal Siyahhan ve yazar Rıfat Mertoğlu, Öteki Yayınevi etiketiyle yayınlanan yeni romanları “Sandıktaki Babam” ve “Dedemin Ayakkabıları”  Romanlarını Pazar günü Diyarbakır Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen bir etkinlikle okuyucuyla buluşturlar.

“Zaman Bulanık Bir Nehirdi” ismiyle düzenlenen etkinlikte Kemal Siyahhan’ın roman içeriğiyle ilgili çizdiği 30 resimden oluşan resim sergisi de düzenlendi.

Ayrıca, Tuncer Genç de romanlarla ilgili sahne performansı sergiledi. Yazarların konuşmalarından ve romanlarından kısa pasajlar okumasından sonra sanatçı Nilüfer Akbal sahneye çıktı ve Türkçe, Kürtçe, Ermenice türküler söyledi.

Yoğun ilginin ve katılımın olduğu etkinlik, yazarların kitaplarını imzalamasıyla son buldu.

Etkinlikle ilgili konuşan yazar Kemal Siyahhan, “Bugüne kadar tüm etkinliklerimi İstanbul’da gerçekleştiriyordum.

Bu kez neden Diyarbakır olmasın? diye düşündüm ve buraya geldim. Dostlarımla, arkadaşlarımla, okurlarımla buluşmak, kucaklaşmak mutluluk verici.”

Yazar Rıfat Mertoğlu da, “Edebiyatla uğraşmak, yazmak başlı başına bir ayrıcalık, bu kirli dünyanın sıkıntılarından, dertlerinden uzaklaşmanın güzel yolu. Yazma süreci, yazdıklarını yayınlama süreci belli bir mücadele gerektiriyor

zorluklarla baş etme, çalışma, yorulma sürecidir bu. Ama okuyucuyla buluşunca, kitabı eline alıp koklayınca tüm yorgunluklar bitiyor. Etkinliğimizde emeği geçen herkese, katılım sağlayan tüm okuyucularımıza teşekkür ediyorum,” dedi.

 

 

Galeri
📆 29 Nisan 2019 Pazartesi 16:14   ·   💬 0 yorum   👀 548 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 22 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Urfa Haber BAŞKAN YILDIZ Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek SİVEREKGAZETELERİ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şuçgad’tan Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREKHABER ŞANLIURFAHABER Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret gazete siverek siverek hedef gazetesi siverek gazete siverek gazetesi SİVEREK HABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek gazeteleri ŞANLIURFA GAZETESİ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti FATİH ERBAKAN Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞANLIURFA HABER