MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Siverekliler İstanbul’da Örgütleniyor
Siverekliler İstanbul’da Örgütleniyor
Siverekliler İstanbul’da Örgütleniyor

Siverek kültür bilim ve sanat derneğinin açılışı yapıldı

 

İstanbul’da yaşayan Siverekliler birlikte hareket etme, aralarında ki sosyal bağları geliştirip memleketlerine daha faydalı olabilmek için bir dernek çatısı altında örgütlenmeye karar verdi.

 

Uzun yıllardır İstanbul’da yaşayan Halil Yoğunlu başkanlığında örgütlenen Siverekliler Kadıköy ilçesinde yeni bir dernek kurdular.

Kurulan derneğin resmi açılışı yapılarak faaliyetlerine başladı. Açılışa Siverek’ten, Diyarbakır’dan ve İstanbul’dan yüzlerce Siverekli katıldı.

Derneğin açılışında bir konuşma yapan Dernek Başkanı Halil Yoğunlu, yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederek şunları kaydetti” değerli misafirlerimiz sevgili hemşerilerim Siverek kültür bilim ve sanat derneği acilisin hoş geldiniz.

 

Değerli Dostlar; Gurbet ve en önemlisi,  gurbette yalnız kalmak zor, bir duygu. Nasıl ki bir başka Ana insanın öz anası kadar yürekten sevemiyorsa bir insanı. Doğmadığımız, büyümediğimiz bir memleket insanın memleketi olamaz. Çeşitli sosyal ve ekonomik nedenlerle gurbeti diyar İstanbul kentinde yaşamımızı sürdürmek zorunda kalmışız.

 

Derler ya;” bülbülü altın kafese koymuşlar, Ah vatanım ah vatanım demiş” Bizimde bülbülü vatana götürme ve orada yaşatma imkânımız olmasa da, bülbülün vatan hasretini giderecek sıcak dost sohbetler ortamını oluşturacak imkânlarımız vardı. Dernek olarak, gurbeti diyar İstanbul’da yaşayan Siverekli kardeşlerimize derneğimiz dost meclisi olarak kurulmuştur. Ne yapacağız, hangi hizmetleri kardeşlerimize sunacağız, bunu konuşmak için erkken, birlikte başaracağız hayalimizde ki hizmetleri birlikte o hizmet aşkına erişeceğiz. Çok laftansa çok iş yapmak istiyoruz. Onun için konuşmamı kısa kesiyorum. Katılım gösteren tüm dostlara teşekkür ediyorum. Siverek Kültür Bilim ve sanat Derneği hepimize hayırlı olsun”

 

Yeni kurulan İstanbul Siverek kültür bilim ve sanat derneğinin kurucuları İstanbul’da yaşayan Siverekli bayanlarında bu örgütlemede yer alıp çalışmalarına hizmet etmelerine olanak tanındığına dikkat çeken Siverekli yazar Arzu Kılıç, kendilerine bu imkânı sağlayan dernek yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek şunları kaydetti ”Bizler Siverek’e gidemeyince Siverek’i buraya getirelim istedik.

 

İstanbul’da yasayan Sivereklileri ayni çatı altında toplamaya çalışırken “birlikten güç doğar” felsefesiyle ardımızda biriktiğimiz memleketimize özellikle çocuklarımıza faydalı projeler sunmak önceliğimizdir. Değerli hemşerilerimizle belli periyotlarda bir naraya gelerek bir araya gelerek dayanışma içerisinde yaşamsal standartları yükseltme amaçlı aktiviteler ve etkinlikler yapacağız, süreç içerisinde projelerimizi sizlerle paylaşacağız. Şeffaflık temel ilkemiz. Derneğimizi asla ticaretimize kişisel çıkarlarımıza alet etmeyeceğiz eğer bir çocuğu sevindirip bir ihtiyaç sahibine ulaşıp darda kalana el uzatabilirsek amacımıza ulaştık demektir. Bugün aramızda olan, çok uzaklardan farklı kanallarla tebrik ve temennilerini ileten herkese çok teşekkür ederiz. İyi ki Siverekliyiz ”dedi.

 

İstanbul’da yaşayan Siverekli iş adamları derneğin kuruluşunun kendilerini çok mutlu ettiğine dikkat çektiler.

Siverekli İşadamlarından inşaatçı Müteahhit Süleyman Karaağaç,  derneğin kuruluşunun İstanbul’a bir güneş gibi doğduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti” Düzenlenen Açılışa katılıp tüm Sivereklileri İstanbul’da tek çatı altında birleştireceğini umut ettiğimiz yeni açılan Kadıköy derneğini Tüm Sivereklilere hayırlı uğurlu olsun” temennisinde bulundu

Galeri
📆 09 Aralık 2019 Pazartesi 16:23   ·   💬 0 yorum   👀 1.023 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ


SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFA GAZETESİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı gazete siverek Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFA HABER BAŞKAN YILDIZ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı FATİH ERBAKAN Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek hedef gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Urfa Haber SİVEREKHABER Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor ŞANLIURFAHABER SİVEREK HABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti SİVEREKGAZETELERİ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek gazete Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazeteleri siverek gazetesi Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şuçgad’tan