MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Siverekliler Şehitler İçin Kar Altında Yürüdü
Siverekliler Şehitler İçin Kar Altında Yürüdü
Siverekliler Şehitler İçin Kar Altında Yürüdü

 

Karacadağ’da Sarıkamış Şehitleri Yürüdüler Siverek ilçesinde Sivil Toplum kuruluşları, gezgin ve sanat kulüpleri Sarıkamış şehitlerini anmak amacıyla Karacadağın zirvesine zorlu bir tırmanış gerçekleştirdi.

Nida Sanat Topluluğu, Fırat Gezginler Kulübü, Diyarbakır Doğa Sporları Kulübü üyelerinden oluşan 60 kişi Sarıkamış şehitleri için yürüdü. Enver Paşa komutasında, 104 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekâtı sırasında donarak, şehit düşen binlerce Mehmetçik için yoğun kar ve tipi altında Karacadağın zirvesine zorlu bir tırmanış gerçekleştirildi.

Diyarbakır Doğa Sporları Kulübü Başkanı Abdurrahim Ekin yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “104 yıl önce vatan savunması için Allahuekber dağlarında donarak şehit olan Mehmetçiklerimizi anmak adına böyle bir yürüyüş gerçekleştirdik.  Tarihimizde önemli bir yeri olan bu hazin olayı bu yıl yoğun bir katılım ile anmış bulunduk.  Katılım gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Nida Sanat Topluluğu kurucusu Abdullah Hakan Lale ve Fırat Gezginler Kulübü kurucusu Ferit Akçalı’da yaptıkları açıklamada ” Üyelerimize ve Diyarbakır Doğa Sporları Kulübüne böyle anlamlı bir etkinlikte bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz” dediler.

📆 07 Ocak 2019 Pazartesi 17:04   ·   💬 0 yorum   👀 297 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)
17 EYLÜL 2020 PERŞEMBE  (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR