SİVEREKLİLER TEK VUCUT HALİNDE DEPREMZEDELERİN YARALARINI SARMAYA DEVAM EDİYORLAR – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREKLİLER TEK VUCUT HALİNDE DEPREMZEDELERİN YARALARINI SARMAYA DEVAM EDİYORLAR
SİVEREKLİLER TEK VUCUT HALİNDE DEPREMZEDELERİN YARALARINI SARMAYA DEVAM EDİYORLAR
SİVEREKLİLER  TEK VUCUT HALİNDE DEPREMZEDELERİN YARALARINI SARMAYA DEVAM EDİYORLAR

Bölgemizde on ilde yaşanan depremin acıları devam ederken siverekliler tek vucut halinde depremın en çok etkiledigi bölgelerdeki vatandaşlara yardım elini uzatmaya devam ediyorlar.

Siverek’te bulunan duyarlı vatandaşlarımızın kamyon,Kamyonet ve özel arabalarıyla her mahallede toplamış oldukları Gıda,Giyecek Battaniye,Ayakkabı ve tüm ihtiyaç gereçleri depremde etkilenen Adıyaman ve ilçelerine sevkiyatlarını devam ediyorlar.

Siverek Kızılay Gönüllüleri toplamış oldukları gıda giyecek yardımın yanısıra Deprem bölgesine sıcak yemek dağıtımında bulunuyor bununla ilgili seyar mutfaklar eşliğinde Siverekli gönüllü aşçılarla Depremzelere yardım elini uzatıyorlar.

 

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmen Feyzi Donan Sivereklilerin yardımları ile ilgi yaptığı açıklamalarında  “yüzyılın felaketi” olarak adlandırılan, 7.7 ve 7.8 büyüklüğündeki depremin etkilerini milletçe yaşadık yaşıyoruz ve yaşayacağız,Dolayısıyla milletimiz bu zor süreci kenetleyerek atlayacağını umut ediyorum.Asil ve Cüretkar bir milletin evlatları olarak duygu yüklüyüm ben bu milletimin bu cefakar ve umutlu haykırışı ve yardımseverliği birlik ve bereberliğimizin ne kadar birbirimize bağlıı olduğumuzu göstermektedir. Doğusundan Batısına Kuzeyinden Güneyine kadar yollar yardım Tırlarıyla ve Kamyonlarıyla doludur.

İnşallah bundan sonraki süreçte göçük altında kalanlara ulaşılıp mucizelerle karşılaşmayı umut ediyor Devletimize, Milletimize geçmiş olsun Hastanede yaralılarımıza acil şifalar diliyor hayatını kaybeden vatandaşlarımıza allahtan rahmet ailelerine sabırlar diliyorum dedi.

Galeri
📆 10 Şubat 2023 Cuma 12:37   ·   💬 0 yorum   👀 277 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 29 Mart 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 28 Mart 2023 SALI (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR