MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREKLİLERE EGEDE GÜÇ BİRLİĞİ YAPIYOR
SİVEREKLİLERE EGEDE GÜÇ BİRLİĞİ YAPIYOR
SİVEREKLİLERE EGEDE GÜÇ BİRLİĞİ YAPIYOR

Torbalıda yaşayan Siverekliler bir çatı altında birleşti  Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinde biri olan çeşitli nedenlerden dolayı mevcut nüfusunun dört kat daha fazla insanı Türkiye’nin çeşitli kentlerine göç etmek zorunda kalan Sivereklilere yaşadıkları il ve ilçelerde güçlerini birleştirerek hemşericilik bilincini geliştirmeye çalışıyorlar.

 

Siverekliler metropol kentlerin yanı sıra İlçelerde de bir dernek çatısı altında birleşiyorlar.

İzmir’in Torbalı ilçesinde, yaşayan Siverekliler” Torbalı Siverekliler Derneği” isimli bir dernek çatısı altında birleştiler.

Uzun süreden beridir Dernek çalışmalarını yürüten Dernek başkanı Bahri Ağırtaş, derneğin çatısı altında Torbalı ilçesinde dayanışma ve yardımlaşma bilincini geliştirmek amacıyla yoğun bir çalışma içine girdiklerine dikkatçekerek şunları kaydetti

Eğe bölgesinde yaşayan insanlarTorbalı ilçesini küçük bir Siverek olarak değerlendiriyor. Bu ilçede daha çok bir araya gelmek hemşericilik bilincini canlı tutmak, diğer Şanlıurfa federasyonlarıyla birlikte hareket ederek bir güç birliğini oluşturmaktır” açıklamalarında bulundu.

 

 

Galeri
📆 25 Temmuz 2020 Cumartesi 18:23   ·   💬 0 yorum   👀 2.795 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 EKİM 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR