MENÜ ☰
SİVEREKLİLERİN ACI GÜNÜ
SİVEREKLİLERİN ACI GÜNÜ

SİVEREK ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ALİ BALLI(KANIK) YAŞAMINI YİTİRDİ

Bir süreden beri akciğer rahatsızlığından dolayı hastanede tedavi gören, Siverek Eski Belediye Başkanlarından Ali Ballı(Kanık) dün akşam saatlerinde tedavi gördüğü Siverek Devlet Hastanesinde yaşamını yitirdi.

1979 1980 Yıllarında Siverek ilçesinin zor gününde Belediye Başkanlık görevini hakkıyla sürdüren, görevi sırasında yoksulu koruyan, sosyal demokrat kişiliğiyle hemen hemen her seçimde ağırlığı olan yediden yetmişe tüm Sivereklilerin Ali abisi olan Ali Ballı’nın ölümü Siverek’te büyük bir üzüntü yarattı.

Ballı’nın cenazesi Şey Abdulkadir Geylani Camisinde kılınan cenaze namazının ardından asri mezarlıkta dualarla toprağa verildi.

Mersi Siverekliler Dernek Başkanı Murat Ballı’nın babası olan eski Belediye Başkanı Ali Ballı(Kanık)ın cenazesine yüzlerce Sivereklinin yanı sıra HDP Belediye Eş Başkanı Turan Tüysüz, CHP Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Bucak, çok sayıda yerli siyasetçi katıldı, Mersin, Şanlıurfa, Diyarbakır Viranşehir’den eski dostları Ali Kanık’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Mezarlıkta Taziyeleri kabul Eden mersin Siverekliler Dernek Başkanı Murt Ballı, gözyaşları arasında babasını son yolculuğa uğrayan telefon açarak acısını paylaşan tüm dostlara teşekkür etti.

Yapılan açıklamada Ali Ballı( Kanık)’ı taziyesinin merkez taziye evinde yapılacağı belirtildi.

Galeri
📆 11 Mart 2019 Pazartesi 17:19   ·   💬 0 yorum   👀 696 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

23 EYLÜL ÇARŞAMBA (www.siverekgazeteleri.com)
22 EYLÜL SALI (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR