MENÜ ☰
Siverek’te Askerlerin Yemin Gururu
Siverek’te Askerlerin Yemin Gururu

Sverek T Tipi Kapalı Cezaevi Tabur Komutanlığında vatani görevlerini yapmakta olan 99/4 Tertip 59 Mehmetcik acemi eğitimlerini tamamlayıp düzenlenen törenle yemin etti. Programa İlçe Kaymakamı Mustafa Çiftçiler,Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın,İl Jandarma alay komutan Yardımcısı Jandarma albay Tolga Tunç cezaevi müdürleri ve çok sayıda Mehmetcik aileleri katıldılar. Yemin töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 99/4 tertip bir askerin günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

 

Törende konuşan Jandarma alay komutan Yardımcısı Jandarma albay Tolga Tunç “Kutsal vatan hizmetini yapmak için güzel yurdumuzun dört bir yanından şenliklerle ve halaylarla uğurladığınız evlatlarınızın yemin törenini gururla geldiniz hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu törene Türkiye Cumhuriyetini temsilen şanlı al bayrağımız, Çanakkale Savaşında, Kurtuluş Savaşı’nda, Kore Savaşında, Kıbrıs’ta ve terörle mücadele harekatında yiğitçe mücadele ederek canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimiz ve bugün bize ülkemizde özgürce yaşama azmini bahşeden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları da şahittir. Güzel yurdumuzun dört bir yanından gelerek asker ocağında tek yürek olan evlatlarınızın duruşundaki heybet ve bakışlarındaki kararlılık ve omuzlarındaki yüklenecek sorumluluğu almaya hazır olduklarını göstermektedir. Kutsal askerlik vazifesinin ilk evresini bu törenle başarıyla tamamlayan Mehmetçiklerimiz, yiğit evlatlarımız yarınlarımız için bizlere güven telkin etmişlerdir.

 

 

Çünkü onlar bu yeminle milletimize sadakatle temsil edeceğini, amirlerine ve emirlere mutlak itaatle ulusumuzun güvenine layık ve Atatürkçü düşünce sistemine gönülden bağlı kalacaklarını beyan etmişlerdir. Bu beyanın teminatı şeref ve namustur. Şeref ve namus Türk ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır, elzemdir” bu şanlı evlatlarımızı alnından öpüyor emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum dedi.

 

Yemin eden askerlere seslenen Jandarma alay komutan Yardımcısı Jandarma albay Tolga Tunç, “Komutanınız olarak sizlerin ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza vazifeyi, namus bilip çalışacağınıza parolanızın vatan, millet, bayrak ve şeref olacağının dürüstlük ve doğruluktan asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum. Cesaretin, fedakarlığın ve vefanın timsali olan kahraman ordumuz bu yiğit evlatlarımızla gücüne güç katmıştır” diye konuştu. Konuşmanın ardından Spor,Eğitim ve Diğer dallarda Derece alan Erlere başarı belgeleri verildi. 59 Mehmetçik, silah ve Türk bayrağı üzerine el basarak yemin etti. Törenin ardından askerler ile ailelerin buluşmasında duygusal anlar yaşandı.

Galeri
📆 25 Ekim 2019 Cuma 18:07   ·   💬 0 yorum   👀 787 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ –  25 KASIM 2020  ÇARŞAMBA   -(wwwsiverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 244 KASIM 2020 – (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR