MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE BİR CAMİ ISITMA BORCU NEDENİYLE İCRALIK OLDU
SİVEREK’TE BİR CAMİ ISITMA BORCU NEDENİYLE İCRALIK OLDU
SİVEREK’TE BİR CAMİ ISITMA BORCU NEDENİYLE İCRALIK OLDU

Şanlıurfa’nın siverek ilçesinde yüksek gelen elektrik faturalarının yankıları sürerken bir cami ısıtma borcu nedeniyle icralık oldu.

Son dönemlerde elektrikte yaşanan zamların ardından gelen yüksek faturaların Yankıları devam ederken kırsal mahallede bir camiye icra geldiği iddia edildi. Siverek’te buda oldu; Cami elektrik borcundan icralık oldu iddiası.

İddiaya göre, elektrik dağıtım şirketi tarafından kırsal Bayırözü Mahallesi’ndeki camiye ödenmemiş 8 bin 82 lira ısınma borcu nedeniyle ödeme emri gönderildi.

Gönderilen belgede borcun 7 gün içerisinde emri gönderen icra dairesinin hesabına yatırılması gerektiği bildirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mil Diyanet-Sen ilçe başkanı Ebubekir Çilenti camilerdeki ısıtma, soğutma ve diğer enerji giderlerinin genel bütçeden ödenmesi gerektiğini söyledi.

Mil Diyanet-Sen olarak daha önce konuyu gündeme getirdiklerini dile getiren Çilenti, şu ifadeleri kullandı: “Her defasında ve her ortamda haykırdık. Sorunun çözümü için Enerji Bakan Yardımcısı ve EPDK Başkan Yardımcısı ile görüşmeler yaptık. Ayrıca ödenmesi güç, yüklü faturaların görevli hocalarımızı zor durumda bırakacağını, hocalarımızın cemaat, müftülük ve elektrik tedarik şirketleri ile karşı karşıya geleceğini ifade ettik. Hatta camilerin enerjilerinin kesilebileceğini de söyledik.”

Gelinen noktada üzüntülü olduklarını ifade eden Çilenti, “Maalesef biz haklı çıktık ve sonunda bu da oldu. Siverek ilçemizin Bayırözü Köyü Camiinin Isıtma sayacı faturası icralık oldu, cami ve cemaati enerjinin kesilmesiyle karşı karşıya kaldı. Bir kez daha söylüyoruz ki camiler devlet kurumudur ve devleti yönetenler diğer kamu kurumlarının enerji giderlerini ödedikleri gibi, camilerin de ısıtma ve soğutmada kullanılan tüm enerji giderlerini genel bütçeden ödemelidir.” dedi.

Galeri
📆 16 Şubat 2022 Çarşamba 13:46   ·   💬 0 yorum   👀 175 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 24 mayıs 2022 salı   www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 23 Mayıs 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek hedef gazetesi Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti ŞANLIURFAHABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek belediyesi Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! FATİH ERBAKAN Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek gazeteleri Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz ŞANLIURFA GAZETESİ BAŞKAN YILDIZ ŞANLIURFA HABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK SİVEREKHABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret GÜNEYDOĞU GAZETESİ siverek VALİ ERİN Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREK SON DAKİKA Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Urfa Haber Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Siverek Kızılay SİVEREK HABER Şuçgad’tan Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. SİVEREKGAZETELERİ