MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » Siverek’te Bir Doktora Şiddet İş Bırakma Eylemiyle Protesto Edildi
Siverek’te Bir Doktora Şiddet İş Bırakma Eylemiyle Protesto Edildi
Siverek’te Bir Doktora Şiddet İş Bırakma Eylemiyle Protesto Edildi

Siverek ilçesinde görev yapan doktorlar, dün bir hasta tarafından saldırıya uğrayan meslektaşları için bir günlük iş bırakma eylemi ve basın açıklaması yaptı.

Alınan bilgilere göre Siverek Devlet Hastanesinde görev yapan Dâhiliye Uzmanı Münir Kaya bir hasta tarafından saldırıya uğradı.

Meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınamak amacıyla Devlet Hastanesinde görev yapan doktorlar bir günlüğüne greve giderek, Hastane önünde bir basın açıklaması okudu. Doktorlar adına basın açıklamasını Dr. Ramazan Acıroğlu okudu. Acıroğlu,” Dün sabah saatlerinde Siverek Devlet Hastanemiz de poliklinik hizmeti veren, görevi başında bir dâhiliye uzmanımız saldırıya uğramıştır.

Konu Hekim Sen avukatları tarafından derhal takibe alınmış ve hukuki süreç başlatılmıştır. Yine meslektaşımız ile Şanlıurfa Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm. Dr. Osman Yüksekyayla irtibata geçmiş, hukuki yardım teklif etmiş ve doktorumuzun yanında olduklarını beyan etmiştir. Onlara da duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz.

Artık hiç bir hekim ve sağlık çalışanı tek başına değildir, hekimlere ve sağlık çalışanlarına yapılacak her türlü şiddet olayında tepkimizin artarak devam edeceğinin bilinmesini istiyoruz. Artık hekimler için kimse yoksa da, hekimler için biz hekimler varız.

Sayın Sağlık Bakanlığı; Şiddete karşı, bu şekilde adeta vurdumduymaz davranarak her geçen gün şiddetin artmasına destek olmuş oluyorsunuz. Zira koruyucu önlem önerilerimizi dikkate almıyor, hekimin hak ettiği saygınlık için gerekenleri yapamıyorsunuz.

Şiddete uğrayan her hekim ve sağlık çalışanının ahında bu nedenle payınız oluyor. Yine aldığımız bilgiler dâhilinde saldırganın adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Görevi başında bir kamu görevlisinin ve bir hekimin boğazının sıkılarak şiddete maruz kalmasının sonucu adli kontrol uygulanması, kamu vicdanını yaralamıştır. Hekim Sen Yönetim kurulunun aldığı 46 sayılı sürekli karara göre, hekime karşı yapılacak herhangi bir hakaret/cebir/darp durumunda derhal o kurumda bir sonraki gün iş bırakma eylemi yapılır. Gerekirse iş bırakma eylemine olayın olduğu ilçedeki tüm sağlık kurumları hatta ildeki tüm sağlık kurumları katılabilir. Şimdilik iş bırakma eylemini sadece Siverek Devlet Hastanesin de yapıyoruz ama şiddet olaylarının önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmadığını gördüğümüz anda tüm ilde iş bırakma konusunda kararlı olduğumuzu bilmenizi isteriz. Biz Hekim Sen olarak siz sayın yöneticilerimizi birazcık düşünmeye davet edebilmek adına bugün 12 Nisan salı günü şimdilik sadece Siverek Devlet Hastanesin de iş bırakıyoruz. Özet olarak Acil Polikliniği ve servisler dışında hiç bir yerde hizmet verilmeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” Dedi.

Galeri
📆 12 Nisan 2022 Salı 15:38   ·   💬 0 yorum   👀 185 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 24 mayıs 2022 salı   www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 23 Mayıs 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

SİVEREKHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu SİVEREK SON DAKİKA SİVEREK HABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Urfa Haber Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ GÜNEYDOĞU GAZETESİ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı SİVEREKGAZETELERİ ŞANLIURFA GAZETESİ siverek gazeteleri Şuçgad’tan Siverek Kızılay Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! VALİ ERİN Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü FATİH ERBAKAN ŞANLIURFA HABER siverek belediyesi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı BAŞKAN YILDIZ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret siverek gazetesi ŞANLIURFAHABER siverek hedef gazetesi Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu