MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Siverek’te Bir İlk Gerçekleşti
Siverek’te Bir İlk Gerçekleşti
Siverek’te Bir İlk Gerçekleşti

Siverek ilçesi Devlet Hastanesi’nde ilk defa Laparoskopik (kapalı) yöntem ile bir hastanın çalışmayan böbreği alındı.

 

200 yataklı Siverek Devlet Hastanesine başvuran 26 yaşındaki İsimli kadın hastaya yapılan incelemeler sonunda böbreğinin birinin çalışmadığı tespit edildi, hastanede yapılan başarılı Laparoskopik (kapalı yöntem) ile ameliyatıyla hasta sağlığına kavuşturuldu.

Ameliyatı Devlet Hastanesi Başhekimi ve Üroloji uzmanları Op. Dr. Muhammed Tosun ve Op. Dr. Metin Savun tarafından gerçekleştirilen kadın hasta kısa sürede eski sağlığına kavuştu.

Son dönemde büyük yenilikler gerçekleştirdiklerini’ belirten Op. Dr. Tosun ,”  Hastanemizde Laparoskopik (kapalı) yöntem ile ilk defa bir hastamızın çalışmayan böreğini alarak ameliyatı gerçekleştirdik. Hastamızın vücudunun dört yerinden 1 santimetrelik kesikler oluşturarak bu ameliyemi yaptık. Açık bir şekilde bu ameliyatı yapsaydık, hastanın vücudunda yaklaşık 10-15 santim bir kesişi olacaktı, böyle olsaydı hem hastada kalıcı bir iz ve ağrıları olacaktı, Türkiye’de bu gibi ameliyatlar yaygın olarak kapalı yöntemle yapılıyor.

Siverek Devlet Hastanesinde daha önce Laparoskopik yani kapalı bir şekilde böyle bir ameliyat hiç olmamıştı, biz gerekli ortamı oluşturduktan sonra bu ameliyatı gerçekleştirdik ”dedi. Kadın hastanın yakınları ameliyatı gerçekleştiren baştabip ile hasthane yönetimine teşekkür etti.

Galeri
📆 21 Haziran 2019 Cuma 17:50   ·   💬 0 yorum   👀 368 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Urfa Haber Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Şuçgad’tan BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek gazeteleri Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREK HABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREKHABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu BAŞKAN YILDIZ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu FATİH ERBAKAN siverek gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFA HABER ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor gazete siverek ŞANLIURFAHABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. ŞANLIURFA GAZETESİ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek hedef gazetesi Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor siverek Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazete