MENÜ ☰
SİVEREK’TE BİR MUHTARIN FERYADI
SİVEREK’TE BİR MUHTARIN FERYADI

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Hamidiye Mahallesi Muhtarı Osman Sultan   Mahallesinde  alt yapı çökmesi neticesinde Kanalizasyon pis suları mahallesindeki hem cami hem de evleri basarak feryat etti.

 

Siverek ilçesi Hamidiye Mahallesi uzun süredir  tıkalı olan kanalizasyon borularından  taşan lağım suları, vatandaşı zor durumda bırakıyor.

 

 

HAMİDİYE MAHALLESİ MUHTARIN FERYADI

 

Konu hakkında Gazetemize muhabirine açıklamada bulunan Muhtar Sultan Hamidiye mahallemizde uzun süredir alt yapı ve Kanalizasyon şebekesinin çökmesi neticesinde lağam suları hem evlerimize hem de mahallemizde bulunan camimize basarak önemli derecede sıkıntı vermektedir.Uzun süredir yetkilileri uyarmamıza rağmen gelen giden ilgilenen olmadı   Mahallemizin evlerine ve camisine lağım suyu ile dolan vatandaşlar Koronadan değil, koleradan öleceğiz diyorlar.Yetkilileri biran evel sizin aracılığıyla uyarmak istiyoruz.Kentimiz gelişmeye elverişli bir şehir görüntüsü vermektedir.Bu ve buna benzer alt yapı sorunlarının giderilmesi noktasında yerel yönetimdeki idarecileri göreve davet ediyoruz. İdarecilik başlı başına  bir sanat işidir eğer bu sanatı icra edemiyorsanız millete hizmet götüremiyorsanız o koltukta kalmanızın bir anlamı yok vatandaş hizmet sizden beklemektedir.dedi.

 

VATANDAŞLAR EVLERİNİ TERK ETTİ

 

Lağım kokusu nedeniyle bazı vatandaşların evlerini terk ettiğini dile getiren Muhtar Veysan  “Bu durum koronavirüsten bin defa daha tehlikeli. Buradaki bazı aileler evlerini terk etti. Ne yapacak bu millet? Kim nereye gidecek belli değil. Kapıyı pencereyi açamıyoruz, kokudan durulmuyor. Evlerin bodrumları lağım suyu ile doluyor. Yağmur suyu ile birlikte lağım suyu simsiyah akıyor. Kokudan duramıyoruz” diye konuştu.

 

‘KOLERADAN ÖLECEĞİZ’

Mahalle sakinlerinin açıklamalarında  kolera hastalığına yakalanacakları korkusu taşıdıklarını belirterek, “Bu konudan oldukça muzdaribiz. Koronadan ölmezsek, koleradan öleceğiz herhalde. Bütün evlerimize ve mevcut camimize lağam suyu akıyor  dedi.Haber Feyzi DONAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeri
📆 17 Temmuz 2020 Cuma 14:19   ·   💬 0 yorum   👀 2.242 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 EKİM 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR